Yükleniyor...

John McAfee İspanya’da Tutuklandı!

Adalet Bakanlığı'na göre, 74 yaşındaki yazılım patronu John McAfee, İspanya'da vergi kaçakçılığı iddialarıyla tutuklandı.

mcafee ispanyada tutuklandi

Adalet Bakanlığı’na göre, 74 yaşındaki yazılım patronu John McAfee, İspanya’da vergi kaçakçılığı iddialarıyla tutuklandı. Ünlü ismin ABD’ye iadesi beklemede.

Birkaç saat önce SEC’in McAfee aleyhindeki bir suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Bugün önceki saatlerde haberini verdiğimiz gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), McAfee’ye, kendisine ödeme yapıldığını açıklamadan ilk madeni para tekliflerini (ICO) Twitter’da pompaladığı iddiasıyla dava açmıştı. McAfee’nin 2017 ve 2018’de yedi ICO’yu tanıttığı için 11,6 milyon dolardan fazla BTC ve ETH aldığı iddia edildi. SEC, medeni cezalar ve McAfee’nin gelecekte tekrar kamu görevlisi olarak hizmet vermesini yasaklayan bir emir istiyor. SEC, şikayette McAfee’nin kişisel güvenlik görevlisi Jimmy Gale Watson’a da dava açtı.

McAfee ABD’ye İade Edilmeyi Bekliyor

John McAfee tutuklandı ve İspanya’da ABD’ye iade edilmeyi bekliyor. Suçlu bulunduğu takdirde 30 yıla kadar hapisle karşı karşıya.

Tutuklanmadan kısa bir süre önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Bölge Mahkemesinde John McAfee’ye karşı  bir hukuk davası açtı. Ne McAfee ne de avukatları henüz bir yorumda bulunmadı.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’na göre John McAfee, vergi kaçakçılığı sebebiyle suçlandı. İddiaya göre McAfee, kazançlarının tümünü sakladı.

McAfee’nin Eşi İddiaları Yalanladı

Öte yandan McAfee’nin eşi iddialara fotoğrafla yanıt verdi. Janice McAfee tutuklanmanın doğru olmadığını dile getirerek, “Şu an benim yanımda” şeklinde bir tweet attı.

https://twitter.com/theemrsmcafee/status/1313238348438401024?s=20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner