Yükleniyor...

Analist: “Bitcoin (BTC) Bu Seviyeyi Kırarsa Hedef 11.400 Dolar.”

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası bugün yükselişe geçti.

bitcoin bu seviyeyi kirarsa yukselis gelir

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası bugün yükselişe geçti. Yaşanan bu yükselişi, borsada görmemiz de oldukça muhtemel görülüyor.

Yaşanılan bu son hareket, son zamanlarda görülen konsolidasyon aşamasında, yukarı doğru bir kırılmaya işaret ediyor, ancak BTC’nin bu kilit teknik seviyeyi geçmesi oldukça önemli.

Bununla birlikte 11.000 dolarlık bölge kısa zaman içerisinde tekrardan görülebilir. Bir analist, 11.200 ila 11.400 dolar arasındaki bölgeyi işaret ederek, bu seviyenin kısa bir zaman içerisinde ziyaret edilebileceğini belirtti.

Ayrıca, BTC’nin mevcut fiyatından düşüşe geçmesi durumunda ise, fiyat hareketinin 9.500 dolar seviyesine çekilebileceğini belirtti.

Bitcoin, son birkaç gündür dar bir fiyat aralığında konsolide oluyordu ancak bugün tüm kripto para piyasası ile birlikte ivme kazanarak yükselişe geçti. Geçtiğimiz hafta yaşanan ivme eksikliği, hem yatırımcılar hem de trader’lar için oldukça sarsıcı oldu ve yatırımcıların lider kripto paraya karşı güvensizlik duymasına sebep oldu.

Bununla birlikte analistler şimdi, artışın önümüzdeki günlerde gerçekleşebileceğini ve potansiyel olarak kripto paranın 11.400 dolara yükselebileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin, yazım itibari ile 10.738 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, geçtiğimiz birkaç gündür işlem gördüğü yerden sadece hafif bir yükselişe işaret etse de, bunun son birkaç gündür görülen sıkı ticaret aralığının üst sınırının üzerinde olması, olası kırılmanın boğaların lehine olacağını işaret ediyor.

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin, son birkaç gündür 10.500 dolar ile 10.600 dolar arasında işlem görüyordu. Hatta bu fiyat aralığı dün oldukça daralmıştı ve bugün yaşanan fiyat artışı, analistler tarafından tahmin edilmişti. Kripto paralarda, bu şekilde görülen dar ticaret aralığı sonrasında kırılmalar yaşanması sıklıkla görülüyor.

Bitcoin’in ilerleyen günlerde nasıl bir fiyat hareketi sergileyeceği mevcut seviyesine bağlı. Bulunduğu bölgeden tekrardan bir ret yemesi, Bitcoin için beklenen potansiyel yükselişin daha da gecikmesine sebep olabilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda ise, Bitcoin güçlü bir ivme ile 11.400 dolar seviyesine doğru hareket sergileyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner