Yükleniyor...

JPMorgan, Bitcoin’in Üretim Maliyetine Değindi

ABD enflasyon verisinin açıklanması ile beraber lider kripto para birimi Bitcoin'de de (BTC) bir hareketlilik yaşandı.

jpmorgan bitcoinin uretim maliyetine degindiad

ABD enflasyon verisinin açıklanması ile beraber lider kripto para birimi Bitcoin’de de (BTC) bir hareketlilik yaşandı. Bununla beraber Amerikan bankacılık devi JPMorgan, bir Bitcoin’in üretim maliyetinin 13.000 dolara düştüğünü belirtti. Düşüşün esas olarak elektrik tüketimindeki düşüşle bağlantılı olduğu aktarıldı.

JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) Üretim Maliyeti Düştü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para sektörü ile ilgili konularda konuşan ve sık sık gündeme gelen ABD’nin en büyük bankalarından olan JPMorgan, bu kez Bitcoin‘in üretim maliyetinin düştüğüne değindi. önemli bir şekilde düştüğünü ifade etti. JPMorgan geçtiğimiz günlerde Bitcoin üretim maliyetinin yüzde 50 düştüğünü öne süren bir rapor yayınladı. BTC üretim maliyeti, Haziran 2022’nin başında 24.000 dolar iken, an itibariyle 13.000 dolara düştü.

jpmorgan bitcoinin uretim maliyetine degindid

JPMorgan, üretim maliyetine dayalı olarak Bitcoin’in gerçek değerini hesapladı ve Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 38.000 dolar olduğunu bildirdi.

Ayrıca Analist Nikolaos Panigirtzoglou tarafından açıklandığı gibi, üretim maliyeti, uzun süreli piyasa düşüşleri sırasında Bitcoin fiyatı için mümkün olan en düşük seviyeyi ölçmek için kullanılıyor.

Son olarak Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 19.800 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x