Yükleniyor...

JPMorgan, Kripto Firmasına Yeni Yatırım Yapıyor

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan, kripto firmasına yeni yatırım yapıyor.

jp2

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, kripto firmasına yeni yatırım yapıyor.

Kripto analitik firması TRM Labs gerçekleştirdiği açıklamada JPMorgan’ın “kripto uyumluluğu ve risk yönetimi teknolojisine” yatırım yaptığını söyledi.

JPMorgan’ın blockchain tabanlı ödeme işlemleri yan kuruluşu Onyx by JPMorgan’ın CEO’su Umar Farooq’a göre, TRM Labs’e yapılan yatırım, bankacılık devine mevzuata uyumu sağlamada yardımcı olacak.

“TRM’nin gelişmiş analitik çözümler aracılığıyla, kripto ekosisteminde güvenlik ve bütünlüğü sağlama vizyonu, JPMorgan’da uyumlu ve güvenli blockchain oluşturma hedeflerimize uyumludur.

Son altı yılımızı blockchain teknolojisinin olanaklarını ve uygulanabilirliğini keşfetmek için harcadık. TRM gibi altyapı konusunda lider olan şirketler, blockchain ve kriptonun güvenli kullanımında geleceğe öncülük etmeye yardımcı olacak”

TRM Labs’e göre şirketin TRM Transaction Monitoring (İşlem izleme) ürünü, dolandırıcılık ve mali suçların tespitinde yardımcı oluyor.

Daha önce de Tiger Global, TRM Labs için 60 milyon dolarlık bir bağış toplama turunu yönetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner