JPMorgan, Uniswap’in Kurucusunun Banka Hesaplarını Kapattı • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan, Uniswap’in Kurucusunun Banka Hesaplarını Kapattı

ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase, en büyük merkeziyetsiz alım satım platformu Uniswap’in kurucusu ve Ethereum eski kurucularından Hayden Adams'ın banka hesaplarını kapattı.

jpmorgan uniswapin kurucusunun banka hesaplarini kapatti 6

ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase, en büyük merkeziyetsiz alım satım platformu Uniswap’in kurucusu ve Ethereum eski kurucularından Hayden Adams’ın banka hesaplarını kapattı. Adams, olayı Twitter hesabı üzerinden duyurdu. 

Popüler dApp Uniswap’in kurucusu Hayden Adams Pazar günü Twitter hesabı üzerinden JPMorgan Chase’in geçen hafta önceden haber vermeden ve herhangi bir açıklamada bulunmadan banka hesaplarını kapattığını söyledi. Adams konu hakkında şunları söyledi:

“Sadece kripto endüstrisinde çalıştıkları için benzer şekilde hedeflenen birçok kişi ve şirket tanıyorum. Kişiselleştirdiğin için teşekkürler.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce aktardığımız üzere ABD’nin düzenleyici kurumu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Uniswap’in geliştirici şirketi Uniswap Labs’i inceleme altına almıştı. Wall Street Journal’ın aktardığı haberde SEC’nin, yatırıcımların Uniswap’i nasıl kullanıldıkları ve protokolün nasıl pazarlandığını araştırdığı ifadeleri yer aldı. 

Andreessen Horowitz’de danışman ortak olarak çalışan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Brian Quintenz de konu hakkında yorum yaptı. Quintenz şu ifadeleri kullandı:

“Olay muhtemelen, Fed veya OCC banka denetçileri tarafından yukarıdan verilen bir talimatla kripto para bankacılığının gölgelenmesi… Denetçi bir bankaya belirli bir müşterinin çok riskli olduğunu söylerse ve banka bu ilişkiyi sona erdirirse, bankanın bu müşteriye nedenini söylemesi sözleşmeye dayalı olarak engellenir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x