Yükleniyor...

JPMorgan, Varlık Yönetimi Müşterilerine Kripto Para Fonlarına Erişimi Açıyor

Business Insider'a göre, ABD'nin en büyük bankası JPMorgan Chase, varlık yönetimi bölümünün tüm müşterileri için kripto para fonlarına erişimi açtı.

jpmorgan

Business Insider’a göre, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase, varlık yönetimi bölümünün tüm müşterileri için kripto para fonlarına erişimi açtı.

ABD bankacılığında ilk kez, kripto para fonlarına tüm bireysel müşteriler de ulaşabilecek. Daha önce yalnızca varlıklı müşteriler bu fırsattan yararlanabiliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Morgan Stanley Mart ayında, 3 Bitcoin fonuna erişim başlattı. Ancak bu teklif, bankanın agresif risk toleransı politikası sebebiyle yalnızca varlıklı müşteriler için geçerliydi.

JPMorgan artık önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın dört Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ethereum Classic fonunun hisseleriyle alım satım yapılmasına izin veriyor. Ayrıca Osprey Funds tarafından işletilen bir Bitcoin fonuna da yatırım yapabilecekler.

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında, JPMorgan’ın varlık ve varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, bankanın müşterilerinin çoğunun Bitcoin’i yeni bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi:

Müşterilerimizin çoğu, “Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum” diyor ve bizim işimiz, paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x