Yükleniyor...

JPMorgan, Yatırımcılara Yeni Bir Kripto Para Hizmeti Sunuyor

JPMorgan, müşterilerinin halka açık hisse senetleri şeklinde kripto paraya yatırım yapabilmeleri için SEC’e başvuruda bulundu

jpm

JPMorgan, müşterilerinin halka açık hisse senetleri şeklinde kripto paraya yatırım yapabilmeleri için SEC’e başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’e başvuran tek şirket JPMorgan değil. Riot Blockchain, NVIDIA, AMD, TSMC, Intercontinental Exchange, CME Group, Overstock ve Silvergate de SEC’e bir dizi düzenleme talebiyle başvurmuş durumdalar.

JPM yapmış olduğu açıklamada, istenilen yatırımın Bitcoin (BTC) veya herhangi bir spesifik bir varlığa bağlı olmadığını vurguladı:

“Kripto Para Yatırım Sepeti, kripto paralara daha fazla yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bu ürüne dahil olmak kripto para birimlerine doğrudan bir yatırım yapma anlamına gelmemektedir. Ürünün performansı Bitcoin veya bir başka kripto para biriminin performansı ile ilişkilendirilemez.”

Yapılandırılmış bu ürünün varlığı, Wall Street müşterilerinin dolaylı da olsa kritpo para yatırım talebinin güçlendiğine işaret edebilir. Goldman Sachs’ın bir yöneticisi, katıldığı bir podcast’te, dijital varlığa talebin arttığını ifade etti.

JPMorgan’ın bu ürünü, şirketin müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili çeşitli eğitimler vermesinden kısa bir süre sonra geldi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x