Yükleniyor...

Kasım’da kilitler açılıyor: APT, AVAX ve HFT için vakit geliyor!

TokenUnlocks'un verilerine göre, Kasım ayında Aptos (APT), Avalanche (AVAX) ve Hashflow (HFT) milyonlarca dolarlık token kilit açılımı gerçekleştirecek.

kilit açılımları

TokenUnlocks’un verilerine göre, Kasım ayında Aptos (APT), Avalanche (AVAX) ve Hashflow (HFT) milyonlarca dolarlık token kilit açılımı gerçekleştirecek.

Zincir üstü veri izleme platformu TokenUnlocks, Kasım ayında büyük miktarda token kilit açılımlarının yapılacağını belirtti. Bu ay, en dikkat çeken token kilit açılımları Aptos (APT), Avalanche (AVAX) ve Hashflow (HFT) projelerinde yaşanacak.

Kasım ayında, tüm projelerde toplam 450 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleşecek. 320 milyon dolarlık kısmını ise APT, AVAX ve HFT oluşturuyor.

Dolaşıma milyon dolarlık APT, AVAX ve HFT girecek

Kasım’daki 450 milyon dolarlık token kilit açılımı verilerinin aslan payı Aptos (APT), Avalanche (AVAX) ve Hashflow (HFT) projelerine ait durumda.

Büyük bir beklentiyle kripto piyasasına sürülen Aptos, 12 Kasım’da 24,8 milyon APT’nin kilidini açacak. Kilidi açılacak APT’ler, dolaşım arzının yüzde 10’unu oluşturuyor. Ayrıca dolaşıma girecek APT’nin değeri ise 170 milyon dolara yakın seviyede.

APT

TokenUnlocks’tan elde edilen verilere göre, 82,7 milyon dolarlık APT projeye katkıda bulunanlara dağıtılacak. 58,6 milyon dolarlık APT yatırımcılara ve 22,3 milyon dolarlık APT topluluğa gönderilecek. Son olarak, kilidi açılacak 9,3 milyon dolarlık APT ise proje ekibine transfer edilecek.

Kasım ayının en büyük ikinci token kilit açılımı ise AVAX’ta gerçekleşecek. 24 Kasım tarihinde, 9,5 milyon AVAX’ın kilidi açılacak ve dolaşıma sokulacak. Kilidi açılacak AVAX’lar, dolaşım arzının yüzde 2,7’sine tekabül ediyor. Ayrıca 9,5 milyon AVAX, yaklaşık 105 milyon dolar seviyesinde.

AVAX

Kilidi açılacak bu AVAX’ların, yaklaşık 50,4 milyon dolarlık kısmı proje ekibine, 25,2 milyon dolarlık kısmı stratejik ortaklara, 18,7 milyon dolarlık kısmı Avalanche Vakfı’na ve 12,6 milyon dolarlık kısmı olası bir airdrop için dağıtılacak.

Bir diğer kilit açılımının kahramanı ise Hashflow projesi oldu. Hashflow, 7 Kasım’da dolaşım arzının yüzde 73,92’sine tekabül eden 160,38 milyon HFT’nin kilidini açacak. Dolaşımı neredeyse ikiye katlayacak kilit açılımında, 40,8 milyon dolarlık HFT piyasaya sürülecek.

Ekran Resmi 2023 11 01 15.46.30

Kilidi açılan HFT’lerin yaklaşık 16,1 milyon dolarlık kısmı erken yatırımcılara, 12,7 milyon dolarlık kısmı ekosistem gelişimine ve 12,4 milyon dolarlık kısmı çekirdek ekibe gidecek. Ayrıca, 107.000 dolarlık HFT’de topluluk ödüllerine tahsis edilecek. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner