Yükleniyor...

Coinbase, ABD’li müşterileri için vadeli işlemleri başlatıyor!

Coinbase, ABD'deki kullanıcıları için Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) vadeli işlemlerini başlatıyor.

Coinbase kripto borsası

Coinbase, ABD’deki kullanıcıları için Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) vadeli işlemlerini başlatıyor.

Coinbase tarafından yapılan açıklamaya göre borsa, ABD’de vadeli işlemleri başlatıyor. Söz konusu işlemler Coinbase Financial Markets (CFM) aracılığıyla BTC ve ETH vadelileri kapsayacak. Coinbase’in vadeli işlemlerini ABD’deki uygunluk şartlarını tamamlamış müşterileri kullanabilecek.

Coinbase, vadeli işlemlere göz kırptı

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, yıllar sonra platformunda vadeli işlemleri başlatıyor. Coinbase, rakipleri Binance, OKX ve HTX gibi borsaların aksine vadeli işlemlerden uzak duruyordu. Son gelişmeyle birlikte, Coinbase’te Bitcoin ve Ether vadeli işlemleri başlatılacak.

Coinbase, vadeli işlemleri Coinbase Financial Markets (CFM) aracılığıyla yürütecek. Yapılan duyuruda, düzenlenmiş kaldıraçlı işlemlerin başlatıldığı belirtildi. Coinbase, düzenlenmiş vurgusu ile birlikte SEC’in radarından geçtiğinin sinyalini verdi.

Vadeli işlemler, kripto trader’larının en sık kullandığı bir alım satım aracı olarak biliniyor. Vadeli işlemlerde, trader’lar kaldıraç miktarına göre varlıklarını düşüş veya yükseliş yönlü kullanabiliyor. Kaldıraç miktarı ise kripto para birimine bağlı olarak 1 ila 200 katı arasında ayarlanabiliyor.

Coinbase’in duyurusuna göre, vadeli işlemlerde BTC için 100 katına kadar kaldıraç, ETH için ise 10 katına kadar kaldıraç kullanılabilecek.

Duyuruda yer alan diğer detaylar ise şu şekilde;

ABD’li trader’lar, Coinbase Advanced üzerinden kripto vadeli işlem sözleşmelerine erişebilir. Platform, gelişmiş emir türleri, TradingView grafikleri ve alım satımı otomatikleştirmek için API’ler gibi güçlü araçlar sunar. Yatırımcıların Coinbase Financial Markets vadeli işlem hesabı açmadan önce, Coinbase Inc. üzerinde spot ticaret için mevcut bir hesaba sahip olmaları gerekecektir. Uygun yatırımcılar, birkaç basit adımla bugün CFM’de kripto vadeli işlem ticaretine başlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner