Yükleniyor...

GAS yükselişi devam ediyor: Manipülasyon mu var?

Neo ağındaki faaliyetleri desteklemek için oluşturulan GAS vadeli işlemlerin de etkisiyle bir haftada yüzde 150'den fazla yükseldi.

GAS token

Neo ağındaki faaliyetleri desteklemek için oluşturulan GAS vadeli işlemlerin de etkisiyle bir haftada yüzde 150’den fazla yükseldi.

Kripto para piyasası son günlerde absürt yükselişlere tanıklık etti. Piyasa yapıcıların önemli rol üstlendiği bu yükselişlerde, herhangi bir haber akışı olmayan ve proje ekibi aktif olmayan kripto paralar yer aldı. TRB tarafında yaşanan yükseliş yüzde 1100’ü aştı. Tüm bu yükseliş senaryolarına GAS token da dahil oldu.

Çin blokzinciri olarak bilinen Neo’nun ağ işlevselliğini artırmak için ortaya çıkan GAS, son bir haftada yüzde 120’den fazla yükselişe imza attı. GAS, Neo’nun ağ aktivitesinde kullandığı bir kripto para olarak biliniyor.

GAS grafik

GAS yükselişini sürdürüyor

Neo (NEO) projesinin blokzincir işlev token’ı GAS herhangi bir sebep olmaksızın durmaksızın yükseliyor. GAS’ın yükselişinin arkasında, fiyat manipülasyonu olduğu yönünde görüşler artıyor.

Binance, 24 Ekim tarihinde GAS’ı vadeli işlemlere 50 katı kaldıraç desteğiyle listeleyeceğini duyurmuştu. Listeleme haberinden bu yana GAS’ın fiyatı yüzde 165 oranında yükseldi. Binance duyurusu esnasında GAS, 2,61 dolar seviyesinde hareket ederken, geçtiğimiz gün 6,950 doları gördü.

GAS yükseldi

GAS’ın piyasa değeri listeleme öncesi 25 milyon dolarken bir haftada 70 milyon dolara ulaştı. Büyük bir yükselişe imza atan token’ın arkasında ise herhangi bir gelişme bulunmuyor. GAS’ın yükselişi her ne kadar NEO yükselişiyle ilişkilendirilse de vadeli işlemlerin etkisi de ön planda.

Vadeli işlemlerde listelenen token piyasa yapıcıların etkisiyle yükseliş yaşadı. Token o kadar fazla işlem gördü ki son 24 saatte 360 milyon dolarlık spot hacme ulaştı. Binance vadeli işlemlerinde ise GAS hacmi son 24 saatte 1 milyar doları buldu.

GAS’ın herhangi bir projesi bulunmuyor ve hizmet de sunmuyor. GAS, Neo ağı işlemlerinde kullanılan ve ağın daha iyi hale getirilmesi amacıyla proje ekibi tarafından geliştirilen bir ‘gas token’.

Binance borsasında günün en çok yükseleni GAS olası bir satış baskısında yüzde 34’e varan düşüş yaşayabilir. Bu durumda token’ın 4,362 dolara kadar gerileme ihtimali söz konusu.

Kripto trader’larının GAS üzerinde işlem alırken dikkatli davranmalarını ve piyasa koşullarını takip etmelerini öneriyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner