Yükleniyor...

Katman-1 furyası tam gaz: Sei (SEI) yine yükselişte!

Katman-1 projelerinin yoğun ilgi gördüğü bugünlerde Sei (SEI) kaydettiği artışla dikkatleri üzerine çekti Kripto para piyasası geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin'in (BTC) spot borsa yatırım fonlarında (ETF) işlem görmesine dair haberlerle yükseliş potasına girdi.

SEI grafik

Katman-1 projelerinin yoğun ilgi gördüğü bugünlerde Sei (SEI) kaydettiği artışla dikkatleri üzerine çekti

Kripto para piyasası geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin’in (BTC) spot borsa yatırım fonlarında (ETF) işlem görmesine dair haberlerle yükseliş potasına girdi. Piyasa Eylül ve Ekim aylarında yükselişe tanık olurken, işler Kasım ayında değişti.

Eylül ve Ekim arasında yüzde 40 yükselen BTC, Kasım ayını daha sakin bir fiyat yapısıyla geçiriyor. BTC’nin halen daha pozitifliğini koruması birçok altcoin’i de ön plana çıkarmaya başladı. Özellikle Katman-1 furyası dikkat çeken bir boyuta ulaştı. Katman-1 projelerinden SEI, sansasyonel yükselişiyle gündemde yer edindi. SEI, 22 Kasım’dan bu yana yaklaşık yüzde 40’lık yükselişe imza attı.

Sei (SEI), yeni Celestia (TIA) mı olacak?

Katman-1 blokzincir projesi Sei (SEI), 22 Kasım TSİ 01:00’den bu yana yüzde 40’a yakın yükseliş yaşadı. SEI, 0,1460 dolardan 0,20 dolara büyük bir artış yaşadı. Kısa sürede keskin bir yükseliş yaşayan SEI, akıllara TIA’yı getirdi. TIA, bir haftada yüzde 150’lik yükseliş yaşayarak yatırımcıların ilgisini üzerine çekmişti.

Benzer bir yapıya sahip olan SEI, gün içerisindeki yükselişiyle göz boyadı. Piyasa değeri bakımından da TIA gibi projelere kıyasla oldukça ucuz kalan SEI, boğa koşusu yaşama potansiyeli taşıyor. Ancak piyasa TIA’nın yükseldiği dönemdeki pozitifliğini korumuyor. Binance’ten gelecek olası olumsuz haber akışı kâr satışlarının her an gelebileceğini düşündürtüyor.

SEI grafik

SEI grafiğine bakıldığında fiyatın önemli bir bölgeye yerleştiğini söylemek mümkün. SEI, 0,1842 dolar direncini kısa sürede kırarak yüzde 20’lik yükselişi ortaya çıkardı. Ayrıca 0,1842 dolarda yer alan direnç bölgesi de destek noktası haline geldi. SEI’nin bu yükselişi, 0,25 doları ön plana çıkardı.

BTC’nin düşüş yaşamaması, piyasa koşullarının pozitif kalması ve olumsuz haber akışlarının düşmemesi halinde SEI, 0,2151 dolar direncini test edebilir. Söz konusu direncin aşılması halinde SEI, 0,25 dolarda yer alan psikolojik direnç noktasına yükseliş yaşayabilir. 0,25 dolar direnci yoğun satış baskısının olabileceği kritik bir seviye. Bu bölge de aşılırsa SEI için sonraki hedef 0,28 dolar olacaktır.

Öte yandan SEI piyasa koşullarının tersine dönmesiyle düşüş yaşayabilir ve negatif piyasa ortamında 0,1842 dolarda yer alan destek bölgesini test edebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde fiyat kısa sürede 0,1704 dolara gerileyebilir. 0,1704 dolarda güçlü satışın gelmesi halinde 0,15 dolara kadar test edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner