Yükleniyor...
Sponsored

Kazakistan, Bincloud’u Radarına Aldı

Kazakistan’daki yetkililer, kripto para birimleriyle yasadışı faaliyet gösteren Bincloud isimli madencilik oteli işletmesi hakkında soruşturma başlattı.

Kazakistan Bincloudu Radarina Aldi

Kazakistan’daki yetkililer, kripto para birimleriyle yasadışı faaliyet gösteren Bincloud isimli madencilik oteli işletmesi hakkında soruşturma başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektörünün kötü niyetli kişilerin ellerinde şekillenmemesi için gerekli düzenlemeler sürüyor. Her sektörde olduğu gibi kripto sektöründe de açıkları bilen ve insanları manipüle eden dolandırıcılar var. Son dolandırıcı haberlerinden birisi ise Kazakistan tarafından geldi.

Kazakistan, Bincloud’un Peşinde

Kripto para birimlerini kullanarak bağlantılı yasadışı faaliyetler gösteren Bincloud’a soruşturma açıldı. Kazakistan tarafından yapılan bu baskının nedenleri içinde Ponzi sistemiyle çalışılması ve şirketin yatırımcıları kandırması yer alıyor.

Kazakistan Finansal İzleme Ajansı, Ponzi şeması ile çalıştığı iddia edilen bir kripto madenciliği işletmesi hakkında soruşturmasını sürdürüyor. Soruşturmada, Bincloud adı verilen platformun popüler mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla yatırımcıları kandırdığı öne sürülüyor.

kripto madenciligi

Bincloud maden otelinin arkasındaki kişiler, Whatsapp ve Telegram uygulamaları aracılığıyla yatırımcıları işe alıyor ve onları madencilik ekipmanı kiralama sunan projeye para yatırmaya ikna ediyorlar. Ödül olarak ise kullanıcılara yatırılan miktarın günlük yüzde 5 ila yüzde 6’sını geri alma sözü veriyorlar. Ponzi stratejisiyle yapılan yasadışı madencilik operasyonunun, dolandırıcılara aylık yarım milyon dolar gelir getirdiği tahmin ediliyor.

Kazakistan’ın mali düzenleyicilerinin Batı Kazakistan bölgesindeki gözlemci departmanı tarafından yönetilen soruşturma için çağrısı var. Yetkililer, şüpheli Ponzi planının kurbanlarını Mali İzleme Ajansı’nın bölgesel departmanlarıyla iletişime geçmeye ve vakaları hakkında rapor vermeye çağırıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x