Yükleniyor...

Kazakistan, Kripto Paraları Yasallaştırmaya Hazırlanıyor

Kazakistan'da bulunan büyük bir banka, ilk kripto alımını gerçekleştirirken, kripto yasasının hükümet tarafından onaylanmasını bekliyor.

Kazakistan Kripto Paralari Yasallastirmaya Hazirlaniyor

Kazakistan’da bulunan büyük bir banka, ilk kripto alımını gerçekleştirirken, kripto yasasının hükümet tarafından onaylanmasını bekliyor.

Ülke genelinde kripto paralara olan ilgi günden güne artıyor. Bitcoin madenciliğinde birinci sırada yer alan ülke, kullanım alanlarında da çeşitli çalışmalar yapmaya başladı. Kazakistan, son gelişmelerle birlikte kripto paraların kullanımını yasallaştırmaya hazırlanıyor.

Kazakistan, Kripto Paralar Konusunda Ciddi Adımlar Atacak

Bir haber ajansına göre, Kazakistan Devlet Başkanı Kassym-Jomart Tokayev’in kripto paralar için oluşturulan bir mekanizmayı yasallaştıracağı iddia edildi.

Digital Bridge 2022 formunda konuşan Tokayev, Kazakistan’ın dijital varlıklar konusunda emin adımlar attığını belirtti. Tokayev, üke hedefleri arasında, kripto para ekosisteminde ve madenciliğinde dünya lideri olduğunun altını çizdi. Başkan, Kazakistan hükümetinin, Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde kriptoyu dönüştürmek için bir mekanizma oluşturduğunu belirtti. Yasalaştırma süreci, taleplerin çoğalması durumunda hızlandırılacak. Tokayev, şunları kaydetti:

Daha ileri gitmeye hazırız. Bu finansal araç, daha fazla alaka ve güvenliğini gösterirse, kesinlikle tam yasal tanıma alacaktır.

Kazakistan Kripto Paralar Konusunda Ciddi Adimlar Atacak
Kazakistan Başkanı Tokayev

Rusya’da ilan edilen seferberlikten sonra, Rus halkının bir kısmı Kazakistan’a yerleşmeye başladı. Rusya’nın uğradığı ekonomik yaptırımların farkında olan Kazakistan, Rus halkından gelecek sıcak para akışını kripto paralar ile sağlamayı amaçlıyor.

Pilot kripto projeleri arasında, Kazakistan’ın en büyük bankası Halyk Bank ve Altyn Bank yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner