Kazakistan'daki İnternet Erişimi, Kripto Madenciliği İçin Hala Yeterli Seviyede Değil • Coinkolik
Yükleniyor...

Kazakistan’daki İnternet Erişimi, Kripto Madenciliği İçin Hala Yeterli Seviyede Değil

Kazakistan’daki internet erişimi, az da olsa normale dönse de bu ülkedeki kripto madenciliğini tamamen çevrim içi hale getirmek için yeterli görünmüyor.

kazakistandaki internet erisimi kripto madenciligi icin hala yeterli seviyede degil0

Kazakistan’daki internet erişimi, az da olsa normale dönse de bu ülkedeki kripto madenciliğini tamamen çevrim içi hale getirmek için yeterli görünmüyor. 

Daha önce aktardığımız üzere ülkede, 100’den fazla ölüm ve binlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan zam protestolarının ardından internet erişimi kesilmişti. Pazartesi günü itibariyle internet erişimin neredeyse tam kapasiteye getirildiği aktarılsa da internet takipçisi NetBlocks’ın verilerine göre, bu kripto madenciliğini tamamen çevrim içi hale getirmek için yeterli değil. NetBlocks araştırma direktörü Işık Mater konu hakkında Forkast ekibine şunları söyledi:

“Ancak restorasyonlar sınırlı, öngörülemez ve kripto madenciliği veya blokzinciri uygulamaları için gereken istikrarlı bağlantı gereksinimini karşılamıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kazakistan’da geçen hafta başlayan internet kesintisinin ardından BTC.com verilerine göre, AntPool, Poolin ve Binance Pool gibi büyük madencilik havuzlarındaki hash oranları önemli ölçüde düşüş yaşamıştı. Bilindiği gibi ülke, Çin’den kaçan madencilerin ülkeye göç etmesiyle ABD’nin ardından hash oranı açısından en büyük ikinci ülke olmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x