Yükleniyor...
Sponsored

Kenyalı Finansör, Kriptonun Afrika’yı Geliştireceğine İnanıyor

James Mwangi, kripto paraların Afrika'nın gelişimini hızlandıracak bir faktör olabileceğine inanıyor.

afrika

James Mwangi, kripto paraların Afrika’nın gelişimini hızlandıracak bir faktör olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kenya’nın en büyük bankacılık holdingi Equity Group Holdings’in CEO’su James Mwangi’ye göre, Afrika kıtası dijital varlık endüstrisine kapılarını açtığı takdirde, teknolojik ve ekonomik olarak önemli ölçüde gelişebilir. Bunun için yerel kuruluşların, düzenleyicilerle işbirliği yaparak, kriptonun faydaları konusunda ikna edebileceğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Mwangi, Afrika’nın dünyanın geri kalanına ayak uydurması için dördüncü sanayi devrimine yetişmesi gerektiğini savundu.

“Afrika, dördüncü endüstriyel teknolojilerdeki sıçramalardan büyük ölçüde faydalanacak. Kripto para da bunlardan bir tanesi. Kripto para, mobil para cüzdanını da tamamlayabilir, ancak esasen düzenleyicilerle konuşmamız gerekiyor”

Finansör, mobil ödeme işlemlerinin Kenya’da geleneksel ödeme yöntemlerine kıyasla daha popüler olduğunu dile getirdi. Bu sebeple yeni teknolojilerin dahil edilmesi, Afrika’nın daha rekabetçi bir yapıya dönmesinde yardımcı olabilir.

“Teknolojinin, özellikle veri ve yapay zeka kullanımının, sıçramanın önemli temellerinden olacağını düşünüyoruz”

Afrikalı sakinlerin önemli bir kısmı, dijital varlıkların kullanımını hızlandıran finansal hizmetlere temel erişimden yoksundur. Geçtiğimiz sene yapılan ankette, kripto sahiplerinin %69’unun ailelerine daha iyi bir yaşam sunmak için kripto sektörüne dahil olduğunu ortaya çıkardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x