Yükleniyor...

Kevin O’Leary: Dogecoin’e (DOGE) Yatırım Yapmak Kumar Oynamaktan Daha Kötü

Yatırımcı Kevin O'Leary, Dogecoin gibi bir kripto para birimine yatırım yapmanın olası riskleri konusunda yatırımcıları uyardı.

dogecoin kumar

Yatırımcı Kevin O’Leary, Dogecoin gibi bir kripto para birimine yatırım yapmanın olası riskleri konusunda yatırımcıları uyardı.

Popüler yatırımcı Kevin O’Leary, “Dogecoin gibi bir meme paraya yatırım yapmak, kumar oynamaya benzer” ifadelerini kullandı. Yakın tarihli bir röportajda yatırımcı daha da ileri giderek, kripto paranın doğal bir değeri olmadığını ve salt spekülasyon olarak sınıflandırılması gerektiğini belirtti.

O’Leary: Dogecoin Tamamen Spekülasyondur

DOGE, önce Elon Musk’tan ve daha sonra diğer ünlülerden sık sık sosyal medya etkileşimleri aldığı için 2021’de popülerlik kazandı. Fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.75 dolara yükselirken, bazıları bunun bir balondan başka bir şey olmadığı ve yakında patlamaya meyilli olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Kanadalı işadamı ve yazar Kevin O’Leary, görünüşe göre ikinci anlatıyı destekliyor. CNBC’ye verdiği demeçte, yatırımcı Dogecoin ile Etheruem, Solana ve Bitcoin gibi içsel değeri olan diğer blockchain projeleri arasındaki farkları özetledi. Yatırımın gerçekten büyük bir spekülasyon oyunu olduğuna inanıyor:

“Dogecoin gibi bir şey üzerinde spekülasyon yaptığınızda – bu, Las Vegas’a gidip paranızı kırmızıya veya siyaha yatırmaktan farklı bir şey olmuyor. Bu tamamen spekülasyon.”

Geçtiğimiz günlerde en iyi dijital varlık olarak Bitcoin’in yerini hiçbir şeyin alamayacağını söyleyen O’Leary, yatırımcıların kripto varlıklarını spekülasyon olarak görmeleri gerektiğini tavsiye etti ve piyasalarda hiçbir şeyin garanti olmadığını da hatırlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner