KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, Metaverse'e Giriş Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, Metaverse’e Giriş Yapıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, metaverse platformlarından Decentraland’de açacağı Showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atıyor.

gunsel metaverse dunyasinda

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, metaverse platformlarından Decentraland’de açacağı Showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atıyor.

KKTC’de geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, metaverse platformlarından Decentraland’de satın aldığı arsa üzerine inşa edeceği Showroom’u ile elektrikli otomobil deneyimini, en önemli sanal gerçeklik evrenlerinden birine taşıyarak, iki teknolojiyi birleştiriyor.

GÜNSEL Otomobil, Decentraland Metaverse Platformunda

Gunsel metaverse
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GÜNSEL, Decentraland’de açacağı Showroom’u ile seri üretim öncesinde ilk modeli B9 ve ikinci modeli J9’u yeni evren üzerinden dünya ile buluşturmayı amaçlıyor. GÜNSEL, teknolojinin gelişimine paralel olarak metaverse evreninde yaşanacak ilerlemelerle birlikte, sanal evrende araçlarla test sürüşlerinin de yapılabileceği “GÜNSEL Etkileşim Merkezi” oluşturmayı da amaçlıyor.

Ethereum tabanlı hizmet veren Decentraland’de GÜNSEL NFT’lerinden satın alan kullanıcılar, seri üretime geçilmesiyle birlikte satışa çıkacak olan GÜNSEL B9’lardan öncelikli alım hakkına da sahip olacaklar.

Decentraland Metaverse’ünde GÜNSEL’in Showroom’u Olacak

GÜNSEL Showroom’unda, mavi ve turkuaz tonların Akdeniz’i; B9 ve J9’un üzerinde yer aldığı platform ise Kıbrıs adasını simgeliyor. Köprü şeklinde tasarlanan platform üzerindeki devre izleri ise GÜNSEL’in elektrikli otomobiller üreteceğini ve KKTC’de doğan markanın dünya ile kurduğu bağları sembolize ediyor.

GÜNSEL’in, elektrikli otomobil devriminin bir parçası olarak, dünyanın geleceğini şekillendirecek olan girişimlerden biri olduğunu belirten Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Dünyanın gelecek 50 yılını şekillendirecek teknolojik gelişmelerden biri de hiç kuşkusuz metaverse. Bu alanın en önemli platformlarından Decentraland’de yer alacak GÜNSEL Showroom’u ile biz de, her geçen gün genişleyen bu evrende yerimizi almış olduk” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Günsel, “Metaverse evrenleri, sınırları ortadan kaldırarak, gerçek hayatta dünyanın bir ucunda olsanız da, geliştirdiğiniz ürünü ve teknolojiyi dünyanın her yerinde aynı anda kullanıcılarla buluşturma olanağı sağlıyor. Markamızı sanal gerçeklik evrenleri üzerinden dünyanın her yerinde potansiyel kullanıcılarımızla buluşturacağız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x