Yükleniyor...

Klaytn Yöneticisi: Metaverse’nin Başarısı Web2’ye Bağlı

Klaytn Foundation'ın direktörü Sam Seo, Web2 şirketleri teknolojiyi ürün ve hizmetleriyle harmanlayabilirse metaverse'ün başarısının daha kolay olacağını savunuyor.

Güney Kore ve Meta, Metaverse için Güvenliği Arttıracak

Klaytn Foundation’ın direktörü Sam Seo, Web2 şirketleri teknolojiyi ürün ve hizmetleriyle harmanlayabilirse metaverse’ün başarısının daha kolay olacağını savunuyor.

8 Ağustos’ta Kore Blockchain Haftası’na (KBW) katılan Sam Seo verdiği bir röportajda, Web3 ve metaverse projelerinin genellikle ana akıma hitap ettiğini, çünkü bu konuyla pek de alakalı olmayan insanların adını yeni duydukları hizmet ve teknolojileri kullanmaya tereddütlü olduklarını söyledi.

klayn yoneticisi metaversenin basarisi web2ye bagli
Klaytn Foundation’ın Yöneticisi Sam Seo

Klaytn Foundation’ın Yöneticisi Sam Seo: Metaverse’e Web2’ye Bağlı

Blockchain ve metaverse sektörü son dönemde hızlı büyümeye devam ediyor. Yeni şirketlerin bu alanda önemli yatırımlar yapması ile birlikte gelişimi hızlanan sektör, beraberinde birçok soru işaretini de getirmiş durumda. Klaytn Foundation’ın direktörü Sam Seo ise bu gelişimin önemli bir kısmının Web2’nin desteği ile gelebileceğini düşünüyor. Seo konu hakkında yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Zor olsa da, Web3 teknolojilerini Web2 platformlarına uyarlamak, kitlesel bazda benimsemeyi sağlamanın bir yolu olabilir. Yeni fikirler, özellikle Güney Kore’de sosyal medya uygulaması olan Kakao gibi Web2 platformlarıyla birleştirilirse, yeni hizmetler için bu yeni fikirlere, sıfırdan başlamaktan daha kolay olacaktır.

Klaytn’ın blok zinciri özellikle metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomi uygulamalarını kapsamaktadır. Bu Güney Kore’deki proje örneklerinin en büyüklerinden biridir. KBW’deki konuşmasında Seo,

İnsanların bu teknolojiyi kullanmasında tereddütlü olacaklarını bilecek kadar akıllıyız çünkü her ne de olsa bir ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Bu yüzden gaz ücretlerinin mümkün oldukça düşük olması için çalışıyoruz. Böylece insanların bu alana girmesini kolaylaştırabiliriz. Bu bizim düşüncemiz ve bu yüzden buna gayret ediyoruz.

Seo ayrıca, Klaytn’in bu yıl içinde blok zincirinde gelişmeyi teşvik etmek için geliştiriciler için araçlar içeren açık kaynaklı bir Metaverse paketi sunacağını da açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner