Yükleniyor...
Sponsored

Kraken, Cardano’da (ADA) Yükseliş Yaşanabileceğini Söyledi

Kripto borsası Kraken, Cardano'nun (ADA) günlük işlemine göre mevcut fiyat hareketinin, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi için yükseliş göstergesi olabileceğini belirtti.

ada

Kripto borsası Kraken, Cardano’nun (ADA) günlük işlemine göre mevcut fiyat hareketinin, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi için yükseliş göstergesi olabileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken, yeni bir raporda, ADA’nın fiyatının ağ faaliyetlerinin hacmiyle güçlü bir şekilde ilişkili olmasına rağmen, Cardano’nun fiyatının günlük işlemlerindeki artışa ayak uyduramadığı 2021’in sonlarından bu yana durumun böyle olmadığını söylüyor.

“2020 ve 2021 boyunca, ADA fiyat hareketi ile günlük işlemler arasında güçlü bir korelasyon vardı. Bu ilişki, günlük işlemlerde hafif bir artış görülürken ADA’nın fiyatının düştüğünü gördüğümüz Kasım 2021’e kadar devam etti.”

Kraken, Cardano’nun güncellemelerine yol açan piyasa faaliyetlerini karakterize eden bir “hype’ı satın al, haberi sat”* kalıbının olduğunu söylüyor, ancak ADA’nın fiyatı ile işlem hacmi arasındaki mevcut ilişki, ağ üzerinde azalan bir hype olduğunu gösteriyor.

Borsa, ADA’nın bir düzeltme aşamasından geçtiğini ve ağda merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) başlatılırken hala büyüme yolunda olduğunu söylüyor.

“Bu, ADA için varlığın ağın çıkışından ziyade hype’taki düşüş nedeniyle bir düzeltme döngüsünde olduğuna dair bir yükseliş göstergesi olabilir. DApp’lerin ağda uzun süredir beklenen lansmanı yayılmaya başladığında, bunun özellikle dikkate alınması önemlidir.”

Yazının yazıldığı sırada ADA 1,07 dolardan işlem görüyordu.

*Buy the hype, sell the news


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x