Anasayfa Altcoinler Kredi Kartı ile Bitcoin Alma: Kredi Kartıyla Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar...

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma: Kredi Kartıyla Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin alma başlıklı rehberimize hoşgeldiniz. Bu rehberimizde,

  • Kredi kartı ile nasıl Bitcoin alınır,
  • Kredi kartı ile Bitcoin alınabilecek siteler,
  • Kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler,
  • Kredi kartı ile Bitcoin alma 2019,

ve genel olarak kredi kartı ile kripto para alma ile ilgili konularda sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma

Kredi kartı ile Bitcoin alma, son derece kolay ve doğru platformlar kullanılırsa güvenlidir. Günümüzde sadece kredi kartı ile değil banka kartlarıyla da (debit) kolayca Bitcoin satın alınabilmektedir.

Nakit para ile Bitcoin almanın birçok yolu bulunurken, konu kredi kartı ile Bitcoin almaya geldiğinde ne yazık ki yolların sayısı azalmaktadır. Bu imkanı sunan siteler ve platformların sayısı nakit para ile alım imkanı sunana sitelere kıyasla azdır. Bu durum bankaların sorun çıkartmasından kaynaklanmaktadır.

Türkiye’de kredi kartıyla Bitcoin alımına engel koyan bir banka bulunmuyor fakat dünya çapında engel koyan bankaların sayısı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl Citibank, Wells Fargo, Lloyds Bank ve TD Bank gibi birçok kuruluş müşterilerinin kredi kartıyla kripto para almalarını yasaklamıştır. Öyleki bu kuruluşların bazıları yasağın boyutunu bir hayli geniş tutmaya başlamış ve kredi kartlarının yanısıra banka kartlarına da yasak getirmiş durumdalar.

Türkiye’de Kredi Kartı ile Bitcoin Alma

Şu an için Türkiye’de kredi kartı ile Bitcoin almaya imkan sunan güvenilir bir platform bulunmuyor. Ne yazık ki Türkiye’nin dev kripto para borsalarından hiçbiri kredi kartıyla Bitcoin alma imkanı sunmuyor.

Son dönemde yaptığı atılımlarla dikkat çeken Paribu’nun yakın zamanda platformunda kredi kartı ile Bitcoin ve alternatif kripto para birimlerini (altcoin) alma imkanı sunmasını bekliyoruz. Böyle bir imkanın sunulmasıyla Türkiye’de kredi kartı ile sadece Bitcoin değil birçok altcoin alınabilecek.

Yurt Dışından Kredi kartı ile Bitcoin Alma

Yurtdışındaki birçok platform ve borsa kredi kartı ile Bitcoin ve alternatif kripto para alımına izin vermektedir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’da kredi kartıyla kripto para satın alma seçeneği bulunuyor. Binance’a kayıt olduktan sonra Founds (Fonlar) > Buy with Credit Card (Kredi kartı ile Satın Al) menüsü üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı ile Bitcoin ve alternatif kripto paralardan herhangi birini alabilirsiniz.

Kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler

Platformdan yapılan satın alımlar 10-30 dakika içerisinde cüzdana aktarılmaktadır. Platform tek seferde en az 10 dolar olmak kaydı ile işlem başına yüzde 3,5 komisyon ile satış yapıyor. MasterCard ve Visa özellikli kredi kartları kullanılabiliyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Binance’ın yanısıra birçok yurt dışı merkezli web sitesinden Bitcoin alınabilir. Bu sitelere örnek olarak şunları verebiliriz:

  • https://www.bitcoin.com/buy/
  • https://payments.changelly.com/

Kredi kartı ile Bitcoin almak için kredi kartınızın veya banka kartınızın kullanım tercihi kısmında güncelleme yaparak kartınızı yurt içi / yurt dışı kullanıma açmayı unutmayın.

Güvenliğiniz için;

  • Sanal kart oluşturarak satın alım yapabilirsiniz.
  • SSL sertifikası bulunmayan, tanınmamış platformlardan satın alım yapmamaya özen gösterin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları