Yükleniyor...

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma: Kredi Kartıyla Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin nasıl satın alınır bilmek istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Kredi kartı ile Bitcoin Alma

Kredi kartı ile Bitcoin nasıl satın alınır bilmek istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rehberimizde, kredi kartı ile Bitcoin alımı nasıl yapılır, kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler ve kredi kartı ile Bitcoin alınabilecek siteler hangileridir gibi sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Neden Bitcoin Almalı?

2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin’e (BTC) olan yatırımcı ilgisi her geçen gün artıyor. Yatırımcılar ve girişimciler Bitcoin’i hisse senetleri, tahviller ve emtialar gibi meşru bir varlık sınıfı olarak görmeye başlamış durumdalar. Bitcoin’in fiyatındaki astronomik artışlar sonrası kripto para birimi dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Bankalar veya ödeme ağ geçidi gibi herhangi bir merkezi otoriteyi ortadan kaldırarak doğrudan kullanıcılar arasında ödeme yapılmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkan Bitcoin, tamamen merkeziyetsizdir. Blockchain teknolojisini kullanır, şifreli işlemlerle bütünlük sağlar ve ağdaki verilerin/bilgilerin değiştirilmesini engeller.

Yeni BTC’ler Bitcoin madenciliği adı verilen bir süreçle çıkarılır. Şu anda Bitcoin’in yaklaşık yüzde 85’i dolaşımdadır ve dolaşıma alınabilecek önceden belirlenmiş BTC miktarı 21 milyondur. Yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmak için tam bir Bitcoin almak zorunda değillerdir. Öyle ki 1 Satoshi olarak adlandırılan 0,00000001 değerinde Bitcoin satın alınabilir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alma

Günümüzde Bitcoin satın almak son derece kolaydır. Kredi kartı kullanmadan 4 adımda Bitcoin nasıl satın alınır öğrenmek için buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Şimdi gelin kredi kartı ile Bitcoin nasıl satın alınır sorusunun cevabına geri dönelim.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Kredi kartı ile Bitcoin alımı yapabilmek için kullanılabilecek birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu platformları kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli iki konu bulunmaktadır; bunlar güvenlik ve işlem ücreti.

Kredi kartı ile Bitcoin satın alımına olanak tanıyan platformların birçoğu güvenli alışveriş imkanı sunarken, kimisi kredi kartı bilgilerini çalmaya varan sancılı durumlara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bilinen platformları kullanmanız son derece önemlidir.

Güvenli bir şekilde kredi kartı ile Bitcoin alınabilen siteler şunlardır;

Kredi kartı ile Bitcoin alımı yaparken ihtiyacınız olan en önemli şey bir Bitcoin cüzdanıdır. blockchain.com üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde Bitcoin cüzdanı edinebilirsiniz. Bitcoin alırken sizden cüzdanınız sorulduğunda web sitesinden edindiğiniz cüzdan adresini eksiksiz ve hatasız bir şekilde ibraz ederek Bitcoin’lerinizin cüzdanınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Şimdi Bitcoin.com’dan Bitcoin satın alımı yapacağınızı düşünelim ve anlatımımıza geçelim. Öncelikle buy.bitcoin.com sayfasına gidiyoruz.

Satın alım ekranının üst tarafındaki sekmelerden “Bitcoin Core – BTC”ye tıklayalım.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alımı

Amount kısmından “Dolar” veya “Euro” hangisi ile alım yapacaksanız onu seçebilirsiniz. Girdiğiniz Euro veya Dolar miktarı karşılığında anlık Bitcoin fiyatına göre satın alabileceğiniz BTC miktarı gösterilecektir. “Wallet address” kısmına Bitcoin cüzdan adresinizi girin ve “Buy” düğmesine tıklayın.

Ardından kredi kartı bilgilerinizi girmeniz için yönlendirilecek ve birkaç dakika içinde satın alım işlemini tamamlamış olacaksınız.

Bu web sitesi üzerinden alım yapmanız durumunda yüzde 2,5 oranında Bitcoin.com, ve yüzde 5 oranında Simplex komisyon ücreti alacaktır. Bu komisyon ücreti kullandığınız web sitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner