Yükleniyor...

Bitcoin’in Piyasa Değeri 17 Ay Sonra İlk Kez 200 Milyar Doları Geçti!

Bitcoin (BTC) fiyatı Nisan ayının başından bu yana yükselmeye devam ederken, öncü kripto para biriminin piyasa değeri 17 ay sonra sonra ilk kez 200 milyar doları geçti.

Bitcoin Piyasa Değeri

Bitcoin (BTC) fiyatı Nisan ayının başından bu yana yükselmeye devam ederken, öncü kripto para biriminin piyasa değeri 17 ay sonra sonra ilk kez 200 milyar doları geçti. Piyasa değerindeki artış Bitcoin’in piyasa akimiyetinin de yükselmesini tetikledi ve kripto para biriminin piyasa hakimiyeti yüzde 60’a dayanmış durumda.

Bitcoin'in Piyasa Değeri

Bitcoin hakimiyetinin artması altcoin’leri sınırlandırıyor ve yükselemelerinin önüne geçiyor. Şimdiye kadar altcoin’lerin geneli Bitcoin’in gösterdiği performansa kıyasla oldukça düşük bir performans gösterebildiler.

Kripto para trader’ı Josh Rager Pazartesi günü Twitter hesabından “Bitcoin hakimiyeti yükselmeye devam ediyor ve BTC yükselmeye devam ettiği sürece altcoin sezonu olmayacak.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

2018’in başından yılın sonuna kadarki süreçte Bitcoin fiyatı sert şekilde düşüşe geçmiş ve 3.130 dolara kadar gerilemişti. 22 Haziran’da 10.000 doları aşan Bitcoin, 2019’un başından bu yana değerini yüzde 185’ten fazla artırdı.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 4,83 arttı ve şu sıralar 11.318,71 dolardan el değiştiriyor. Analistler Bitcoin için 10.000 dolar seviyesinin güçlü bir psikolojik olarak direnç olarak nitelendiriyorlar. Bu yüzden en büyük kripto para biriminin bu seviyenin üstünde tutunması oldukça önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner