Yükleniyor...

Circle CEO’su: Bağımsız Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Devamlı Büyüme Görecek

Mobil ödemeler ve kripto para şirketi Circle'ın kurucu ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, Bitcoin (BTC) ve Bitcoin gibi bağımsız kripto paraların Facebook'un Libra'sı gibi yeni dijital varlıkların sayısının artmasına rağmen sürekli büyüme göreceğine inanıyor.

Circle CEOsu Bitcoin ve Kripto Paralar

Mobil ödemeler ve kripto para şirketi Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, Bitcoin (BTC) ve Bitcoin gibi bağımsız kripto paraların Facebook’un Libra’sı gibi yeni dijital varlıkların sayısının artmasına rağmen sürekli büyüme göreceğine inanıyor.

Allaire, CNBC’nin TV programı Squawk Box’a verdiği röportajda, kripto paraların “kazanan her şeyi alır” modelinde gelişmeyeceğini, bireyler ve yatırımcılar tarafından farklı özelliklere sahip dijital varlıkların kullanılacağını ifade etti.

Allaire, farklı dijital varlıkları Bitcoin gibi bağımsız kripto paralar ile Libra gibi stablecoin’leri birbirinden ayırarak şunları söyledi:

Bireyler ve kurumlar, tüm bu farklı varlıkları elinde tutabilecekleri ve hepsini alıp satabilecekleri kripto para hesaplarına sahip olacaklar. Kazanan hepsini alır modeli olmayacak.

Allaire, insanların maaş, günlük ödemeler veya vergi gibi işlemler için değeri fiat paraya veya paralara sabitlenmiş kripto para birimlerinin kullanımının daha yüksek olacağını savunuyor. Ayrıca düzenleyicilerin ve hükümetlerin bu tür varlıkları kontrol eden şirketlere düzenlemeler getirmenin yollarını bulacağını da sözlerine ekliyor.

Bununla birlikte Allaire, Bitcoin gibi sansüre karşı üst düzey savunma gücü bulunan ve son derece güvenli dijital varlığa erişen insan sayısının artmasının, onun değerinin sürekli yükselmesini sağlayacağına inanıyor.

Allaire ayrıca, kripto para piyasasındaki son yükseliş eğilimine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. 2018’in Aralık ayından bu yana uzun vadeli, piyasaya güvenen yatırımcıların dijital varlıklar üzerinde önemli pozisyonlar aldıklarını gördüklerini belirtti.

Kripto paraların teknolojik temellerinin kurumsal platformların ortaya çıkması ve yeni düzenleyici kurallarının şekillenerek artmaya devam etmesinden dolayı güçlendiğini iddia etti. Son olarak Allaire, Libra gibi yeni kripto paraların endüstriyi milyarlarca insana ulaştıracağı görüşünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner