Yükleniyor...

Kripto Analitik Firması, Ethereum’un Performansını Değerlendirdi

Kripto analitik firması Santiment, Merge öncesi Ethereum'un performansını değerlendirdi.

kripto analitik firmasi

Kripto analitik firması Santiment, Merge öncesi Ethereum’un performansını değerlendirdi.

Santiment, Ethereum’un proof of work algoritmasından proof of stake’e geçişinden önce akıllı sözleşme platformunun gidişatını ele aldı.

Ethereum’un test ağındaki son aşamasının ardından varlığın değeri 1.900 doların üzerine çıktı. Ethereum gelişticileri, beklenen yükseltmenin 15-16 Eylül’de gerçekleşeceğini açıkladı.

eth1

Kripto Analitik Firması Ethereum’u Ele Aldı

Santiment, hem Ethereum’un hem de altcoin’lerin genel performansını değerlendirdi. Şirkete göre ralliye karşın, yatırımcılar ani bir çöküş riskini alacak kadar coşkulu değiller.

“Ethereum’un %80’lik fiyat artışı son 30 gün içinde büyük sükse yaptı. Bununla birlikte büyük bir coşku da söz konu değil, bu da işlerin iyiye gidebileceğinin bir işareti”

eth2

Santiment, varlık hakkında iki ayrı gözlemde bulundu ve Ethereum’un yükselişe devam edebileceğini belirtti.

“Ethereum, Çarşamba günkü açıklanan TÜFE’nin ardından 1.880 doların üzerinde çıktı.

Ethereum’un bu ayki en yüksek değerleri 100.000 doların üzerindeki iki büyük ETH işlemiyle geldi. Bu da balinaların ETH biriktirdiğini gösteriyor”

eth3

Analitik firması, hafta başında Ethereum’un geçtiğimi ay ortalama 546.000’den fazla günlük aktif adres sayısına ulaşarak, yılın en iyi seviyesine geldiğine dikkat çekti.

“Ethereum, iki aydır ilk kez 1.800 doların üzerine çıktı. ETH ağında işleme giren ve sürekli artan adres sayılarında yaşanan artışla iyileşmenin devam etmesi, Bitcoin’in nispeten istikrarlı bir biçimde devam etmesiyle ve FOMO’nun hafifletilmesine bağlı olacak”

eth4

Ethereum, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 1.990 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner