Kripto Bankası Anchorage, KKR ve Goldman Sachs Gibi Devlerden 350 Milyon Dolar Yatırım Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Bankası Anchorage, KKR ve Goldman Sachs Gibi Devlerden 350 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kripto bankası Anchorage, 350 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

kripto bankasi anchorage kkr ve goldman sachs gibi sirketlerden 350 milyon dolar yatirim aldi

Kripto bankası Anchorage, 350 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı. 

Federal olarak düzenlenmiş bir kripto bankası olan Anchorage, 350 milyon dolar yatırım aldı. Özel sermaye devi KKR tura öncülük ederken, Goldman Sachs, BlackRock, PayPal Ventures, Andreessen Horowitz (a16z), Alameda Research, Apollo kredi fonları, GIC (Singapur ulusal varlık fonu), GoldenTree Asset Management, Wellington Management ve özel sermaye şirketi Thoma Bravo da katılımcılar arasında yer aldı. Anchorage’ın aktardığına göre KKR, ilk kez bir kripto şirketine doğrudan sermaye yatırımı yapıyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirketin kurucu ortağı Diogo Mónica The Block’a verdiği demeçte Anchorage’ın Şubat ayında aldığı 80 milyon dolarlık yatırımı dahi harcamadığını söyledi. Diğer taraftan, stratejik büyüme sağlayacak daha büyük finansal kurumları bir araya getirmek için yeni bir tur başlattı. Mónica konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yatırımcıların çoğu aynı zamanda Anchorage’ın müşterisi veya müşteri olma yolunda.”

Anchorage, bu yatırım ile ekibini büyütmeyi ve uluslararası alanda genişlemeyi planlıyor. Ayrıca yaklaşık 200 olan şu anki çalışan sayısını önümüzdeki 18 ay içinde iki katına çıkaracağını söyledi.

OCC’den Onay Alan İlk Kripto Bankası Olmuştu

Geçtiğimiz aylarda aktardığımız üzere Anchorage, ABD’nin finansal düzenleyicisi OCC’den onay alan ilk kripto bankası olmuştu. 2017 yılında kurulan Anchorage, başlangıçta kurumsal şirketlere kripto saklama hizmetleri sunuyordu. Ancak işler ilerledikçe borç verme, ödünç alma, alım satım ve stake hizmetleri sunan tam teşekküllü bir kripto bankasına dönüştü.

Mónica’nın aktardığına göre bu büyüme, giderek daha fazla finansal kurumun kripto alanına girmesiyle “inanılmaz hızlı bir şekilde” gerçekleşti. Bir rakam vermese de geçtiğimiz yıl boyunca müşterilerinin neredeyse %1000 arttığını söyledi.

Anchorage, risk sermayesi şirketleri, hedge fonları, fintekler ve Visa gibi şirketler de dahil olmak üzere hem kripto hem de kripto dışı şirketlere hizmet veriyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x