Kripto Cüzdan Şifrelerini Unutanlara Bilgisayar Programcısı Baba-Oğul Destek Sağlıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Cüzdan Şifrelerini Unutanlara Bilgisayar Programcısı Baba-Oğul Destek Sağlıyor

Kripto para cüzdanları için koyulan şifreleri unutanlara bilgisayar programcısı ve kripto para meraklısı baba-oğul destek oldu.

Kripto Para Cüzdanı

Kripto para cüzdanları için koyulan şifreleri unutanlara bilgisayar programcısı ve kripto para meraklısı baba-oğul destek oldu. Şifresini unutan kişilerin kripto cüzdanlarına yeniden erişim sağlamasına yardımcı olan baba-oğul bu süreçte milyon dolar değerindeki birçok cüzdanı kırmayı başardı.

Kendilerini “etik bilgisayar korsanları” ilan eden baba Chris Brooks ve bilgisayar bilimi bölümü öğrencisi 20 yaşındaki oğlu Charlie Brooks, insanların kaybettikleri Bitcoin cüzdanlarına yeniden erişim sağlamasına yardımcı oluyor. Chris ilk olarak bu işe başladığı yıllarda, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tartışan forumları sık sık ziyaret ettiğini belirtiyor. Yaptığı araştırmalar sonucunda ise Chris Bitcoin alan kişilerin cüzdanlarının şifrelerini kaybettiğini ve dijital varlıklara olan erişimlerini sık sık kaybettiklerini fark etti.

baba oglu
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Böylelikle dijital paralar ile alakalı iş kuran baba, işine daha sonra oğlunu da dahil ederek iki kişilik bir ekip kurdu. Oğlunu işine dahil eden baba Chris durumu şöyle aktarıyor:

“Birisini nasıl işe alacağımı ve daha sonra onlara şifreli, özel anahtarlarla nasıl güveneceğimi asla çözemedim. Charlie ve ben konuşmaya başladığımızda ‘Hey, bunu birlikte yapsak ne olur?’ dedim.”

Baba ve oğulun birlikte başladıkları bu iş, Nisan ayında yaklaşık çeyrek milyon dolar değerindeki bir cüzdanı kırmaya kadar gitti. Başarılı bir şifre çözmenin anahtarının iyi iletişim ve süreçte mutlak güven olduğunu söyleyen Chris, hayatını değiştirecek miktarda para bulan çok sayıda müşterilerinin olduğunu belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x