Kripto Para Bağımlıları İçin Rehabilitasyon Merkezi • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Para Bağımlıları İçin Rehabilitasyon Merkezi

İskoçya'nın Edinburgh kentindeki Castle Craig, dünyanın ilk kripto para bağımlılığı tedavi merkezi olarak geçiyor.

kripto para rehabilitasyon merkezi

İskoçya’nın Edinburgh kentindeki Castle Craig, dünyanın ilk kripto para bağımlılığı tedavi merkezi olarak geçiyor. 1988’de her tür bağımlılık için rehabilitasyon merkezi olarak kurulan klinik, “kripto bağımlılığı” için de bir niş geliştirdi.

Kendisi de iyileşmiş eski bir kumar bağımlısı olan 56 yaşındaki personel terapisti Anthony Marini, Decrypt.co’ya şunları söyledi;

“Kripto para yatırımcısı birine ‘Yani ara sıra kumar oynuyorsun’ dersen, ‘Hayır’ diyecektir. Bu yüzden kumar kelimesini çıkarın ve ‘ara sıra ticaret yapıyorsun’ deyin.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sürekli kripto para birimlerinin düzensiz yükselişini ve düşüşünü izleme deneyimi, birçok hastasında gözlemlediği bir bağımlılık eğilimi olduğunu söyleyen Marini şöyle konuştu;

“Telefonda, dizüstü bilgisayarlarında, bilgisayarında, her yerde… kripto para birimlerinin fiyatlarının inip çıkmasını izliyorlar. O telefonu ya da bilgisayarı onlardan aldığınızda kaygı, avuç içi terlemesi ve panik atak geçiriyorlar.”

Marini, Castle Craig’de 20 ila 45 yaşları arasındaki kripto varlık ticaretiyle uğraşan 15 hastayı tedavi etti.

Marini sözlerine şu ifadeleri ekledi;

“Para kaybeden insanlardan haber alamıyoruz. İnsanlar çok utanıyor. Çok suçlu hissediyorlar. Bunun hakkında konuşmak istemiyorlar. Kendilerini aptal hissediyorlar.”

Henüz yeni bir alan olduğu için Marini, böyle bir bağımlılık için hangi tedavi yöntemlerinin en iyi sonucu verdiğine dair yeterli bir araştırmanın olmadığına da dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x