Yükleniyor...

Kripto Para Borsası BitMEX Karbon Nötr Olacak

Karbon nötr pratikleri benimseyen kripto para işletmelerinin sayısı artıyor.

kripto para borsasi bitmex karbon notr olacak

Karbon nötr pratikleri benimseyen kripto para işletmelerinin sayısı artıyor. Cuma günü yapılan bir açıklamaya göre, önde gelen kripto para borsası BitMEX de karbon emisyonlarını telafi etme sözü verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası BitMEX, Cuma günü bir duyuru yaptı. Karbon nötr olacağını söyleyen işletme, kullanıcıların ödemediği her 1 dolarlık blokzinciri ücreti için en az 0.0026 dolar bağış yapacağını açıkladı. Borsa konu hakkında şu açıklamaları kullandı:

“Son zamanlarda kripto para birimleri ve enerji tüketimi üzerinde çok farklı görüşler ortaya atıldı ve bilgilerin doğru olup olmadığına yönelik büyük bir inceleme yapıldı. Cevaplara sahipmişiz gibi davranamayız, ancak olumlu adımlar atmanın bizim sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.”

Bir diğer prestijli kripto para borsası olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried da tartışmaya dahil oldu ve şunları söyledi:

“Bu olumlu girişimi taklit etmekte utanılacak bir şey yok”

Firma ayrıca hamlenin iyi bir başlangıç olduğunu ifade etti:

“Karbon dengeleme pratikleri, kripto paraların çevresel ayak iziyle ilgili endişelerin tek cevabı değil, ama kesinlikle iyi bir başlangıç.”

Bitcoin Ağının Yalnızca %39’u Yenilenebilir Enerjiyle Çalışıyor

Cambridge Üniversitesine göre, Bitcoin ağının yalnızca %39’u yenilenebilir enerji ile çalışıyor. Bu yenilenemeyen kısmın ürettiği karbon ayak izi, 60 milyar poundun üzerinde yanmış kömüre, 9 milyon evin yıllık tükettiği ortalama elektriğe veya ortalama bir binek araç tarafından sürülen 238 milyar mile karşılık geliyor. Bu rakamlar ise şu şekilde somutlaştırılabilir: Pluto’nun Dünya’ya en uzak olduğu zamanki mesafesi 4.6 mildir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x