Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Gemini’nin Anketine Göre ABD’lilerin %14’ünün Kripto Parası Var

New York merkezli popüler kripto para borsası, 2021 yılı için "The State of U.

gemini

New York merkezli popüler kripto para borsası, 2021 yılı için “The State of U.S. Crypto Report” isimli bir rapor yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gemini’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3000 yatırımcı ve kripto para meraklısı tüketiciyle yaptığı anketten elde edilen yeni veriler, giderek yaygınlaşan ana akım tüketici tabanının kripto para birimiyle etkileşime girdiğini gösteriyor.

Rapor sonucunun giriş bölümünde Gemini, PayPal ve MicroStrategy gibi kurum ve şirketlerin kripto para yatırımı yapmaya başlamasının, ana akımda kripto paraya olan ilginin artmasını sağladığını ifade etti. Raporda kripto para yatırımcılarının demografik özellikleri de paylaşıldı.

Gemini, insanların alanla ilgili değişen bakış açısını daha iyi anlamak için, taleplerinin gerçekten artıp artmadığını belirlemeye çalışan bir anket düzenledi. Tüm katılımcıların kabaca %14’ü dijital varlıkları satın aldıklarını söyledi, çoğunluğu %74’ü erkek, %26’sı kadındı.

Katılımcıların %63’ü kendilerini “kripto meraklısı” olarak sınıflandırırken, 23’ü “ilgisiz” grafiğe girdi. Kendisini kripto meraklısı olarak nitelendirenlerin yarısından fazlası ise kadın.

“Mevcut kripto sahiplerinin sadece %26’sı kadın olsa da, bunun önemli ölçüde değişme potansiyelini görüyoruz. Kadınlar, yakında kriptoya girmek isteyenlerin yarısından fazlasını (%53) oluşturuyor ve bu da büyük bir potansiyel değişimi temsil ediyor. ”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kripto alanındaki en popüler yaş grubu Y kuşağı ve sonrasında da Z kuşağı geliyor. Gemini’nin anketi ABD nüfusunun %14’ünün kripto paraya sahip olduğuna dikkat çekiyor ki bu oldukça büyük bir miktar. Bu büyüme seviyesi, kriptonun ana akıma geçişin eşiğinde olduğunu gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x