Yükleniyor...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı, Ocak Ayından Bu Yana 2 Kat Artış Gösterdi

Crypto.

kripto 2

Crypto.com tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, kripto para kullanıcılarının sayısı Ocak ayından bu yana iki katına çıkarak 221 milyon kullanıcıya ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ocak ve Temmuz ayları arasında kullanıcı sayısında önemli oranda büyüme gözlendi.

kripto

Küresel kripto para birimi kullanıcılarının sayısını tahmin etmeye yönelik sayım metodolojisi, zincir üzerindeki verileri ve diğer parametreleri birleştirir. Araştırmaya göre kripto para birimlerinin benimsenmesindeki artış, DeFi sektörünün büyümeye başladığı 2020 yılında başladı. Bu dönemde yine PayPal’ın ABD’li kullanıcılar için kripto hizmeti sunması da artışı etkileyen faktörler arasında yer aldı. Kullanıcı sayısını arttıran en önemli haberlerden bir tanesi de kripto varlıkların Grayscale ve MicroStrategy tarafından kurumsal olarak benimsenmesiydi.

Kurumsal benimseme, 2021’de Tesla ve Mastercard tarafından devam etti. Bunun ardından El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) benimsemesi de büyük dikkat çekti.

Bitcoin benimsenmesinin artması ve son 1 sene içerisindeki büyük değer artışı sebebiyle, kullanıcı büyüme oranları da artmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x