Kripto para madencisi Canaan'da kayıplar derinleşiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto para madencisi Canaan’da kayıplar derinleşiyor

Kirpto para madencilik şirketi Canaan, ikinci çeyrekte rekor madencilik verileri açıklasa da şirketin zararı artıyor.

Canaan Gecen Ceyregi Degerlendirdi

Kirpto para madencilik şirketi Canaan, ikinci çeyrekte rekor madencilik verileri açıklasa da şirketin zararı artıyor.

Canaan‘ın ikinci çeyrekteki Bitcoin madenciliği gelirleri çeyreklik bazda yüzde 43,3 artarak 15,9 milyon dolarlık rekor seviyeye yükseldi. Ancak aynı dönemde 30,6 milyon dolarlık madencilik maliyetleri, şirketin toplam 110,7 milyon dolarlık net zararına katkıda bulundu.

Kripto para madencisi Canaan, rekor madencilik verileri ardından zarar ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Denetlenmemiş ikinci çeyrek sonuçlarına göre, Canaan’ın Bitcoin madencilik gelirleri, daha fazla bilgi işlem gücü satışının yapıldığı ikinci çeyrekte, bir önceki çeyreğe göre daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Şirket, Bitcoin’in fiyatındaki toparlanma ve artan bilgi işlem gücü ve ödüllerin etkisiyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 105,1 artışla 15,9 milyon dolarlık gelir elde etti. Ayrıca, birinci çeyreğe kıyasla ikinci çeyrekte yüzde 43,3 artış kaydetti. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğine göre ise yüzde 11,7 artışla 6,1 milyon Thash/s değerinde bilgi işlem gücü sattı.

Canaan’ın toplam geliri de birinci çeyreğe kıyasla yüzde 33,9 artışla 73,9 milyon dolara yükseldi. Ancak bu artış, geçen yılın aynı dönemine göre hala kâr edilemeyen bir durumu yansıtmaktadır.

doge madenciligi

Canaan’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang, “İkinci çeyrekteki Bitcoin fiyatındaki nispeten düşük seviyeye rağmen, farklı alanlarda yaptığımız satış artış çabaları büyüklü müşteriler, kanallar ve perakende dahil olmak üzere olumlu sonuçlar verdi.” şeklinde konuştu. Zhang ayrıca, “Madencilik gelirimiz 2023’ün ikinci çeyreğinde yeni bir rekor kırdı. Son zamanlarda Afrika ve Güney Amerika’da yeni madencilik projelerine doğru genişleme adımları attık.” dedi.

Ancak, bu yıl madenciler için kârlılık mücadelesi devam ediyor. İkinci çeyrekteki 30,6 milyon dolarlık madencilik maliyeti, toplam 110,7 milyon dolarlık net zarara neden oldu. Bu, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 90,1 milyon dolarlık net kar ile karşılaştırıldığında önemli bir düşüş göstermektedir. Net zarar aynı zamanda birinci çeyrekteki 84,4 milyon dolarlık zararı da aşmıştır. Bu artışta envanter değer düşüklüğü ve mülk ile ekipmanlardaki değer düşüklüğü de etkili olmuştur.

Zhang, “Kuşkusuz, talep tarafındaki zayıf satın alma gücü ve sürekli pazar baskısıyla karşılaşıyoruz. Ayrıca, bölgesel mevzuat değişiklikleri ve bazı ortakların anlaşmayı ihlali gibi faktörler de madencilik faaliyetlerimize olumsuz etki ediyor.” şeklinde konuşarak durumu özetledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x