Yükleniyor...

Kripto Para Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Seviyesine Ulaşırken, Bitcoin (BTC) 24.000 Doları Aştı

Kripto paraların toplam piyasa değeri 1 trilyon doları aşarken, Bitcoin 24.

btc 1

Kripto paraların toplam piyasa değeri 1 trilyon doları aşarken, Bitcoin 24.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin, 16 Haziran’dan beri ilk kez 24.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. CoinGecko verilerine göre lider kripto paranın değeri, son yedi gün içinde %23’ten fazla artış yaşadı.

Kripto para piyasaları, Terra ekosisteminin çöküşü ve akabinde yaşanan likidite krizini takiben son iki ay içinde çalkantılı bir süreçten geçti. Geçtiğimiz hafta ise küçük bir toparlanma yaşadı. Bitcoin birçok zorunlu tasfiyeyle birlikte son 11 yılın en kötü çeyrek performansını gösterdi.

Benzer bir biçimde Ethereum da geçtiğimiz haftaya göre %53’ten fazla artışa önemli kazanımlar elde etti. Ethereum’un yaşadığı toparlanmanın en önemli sebebi hiç şüphesiz Merge ismiyle anılan Proof of Stake’e geçiş sürecinin zaman çizelgesinin yayınlanmasıydı.

Kripto para piyasası hala Kasım 2021’deki 3 trilyon dolarlık zirvesinden epey uzak olsa da, yaşanan bu toparlanma sektörün rahat bir nefes almasını sağladı.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 24,174 dolar seviyesinden işlem görüyor

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner