Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Tedirgin: PlusToken, XRP ve EOS Satışlarına Başladı

Endüstrinin tarihinin en kötü sahtekarlıklarından biriyle ilişkili, büyük miktarda kripto para birimi şimdi harekete geçti.

Kripto Para Piyasası Tedirgin PlusToken XRP ve EOS Satışlarına Başladı

Endüstrinin tarihinin en kötü sahtekarlıklarından biriyle ilişkili, büyük miktarda kripto para birimi şimdi harekete geçti.

Plustoken XRP ve EOS Satışlarına Başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Balina gözlemcileri yaklaşık 67 milyon dolar değerinde 26.316.339 EOS transferini izliyor. Kripto para transferleri takipçisi Whale Alert’e göre, fonlar bilinen bir PlusToken adresinden bilinmeyen bir cüzdana gönderildi.

Buna ek olarak Bithomp, geçen hafta ortaya çıkan büyük bir XRP balinasının da Plustoken’e bağlı olduğunu söylüyor.

Balina, iki işlemde yaklaşık 53.7 milyon dolar değerinde 284.774.000 XRP taşıdı. Whale Alert, söz konusu XRP’nin sahiplerini bilinmeyen olarak tanımlasa da, Bithomp gönderen cüzdanın PlusToken dolandırıcılarına ait olduğunu söylüyor.

PlusToken, 2018 yılında Güney Kore’de başlatılan bir Ponzi şemasıdır. Yatırımcılarına “borsa kârı, madencilik geliri ve transfer işlemleri” ile yüksek gelir vaat etti.

Aldatmaca arkasındaki hırsızlar uzun zamandır Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarında satış baskısı oluşturmakla suçlanıyorlar ve fiat karşılığında varlıklarını boşaltmaya çalışıyorlar.