Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Devam Edecek mi? Analistler Yorumladı

Bitcoin ve kripto para dünyası dün geceden bu yana ciddi bir düşüşe tanık oluyor.

kripto para dusus

Bitcoin ve kripto para dünyası dün geceden bu yana ciddi bir düşüşe tanık oluyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre 18.190 dolar civarında işlem görüyordu. Şu an lider kripto para birimiyle beraber birçok altcoin kırmızı bölgede yer alıyor.  Son 24 saate değer kaybeden bazı kripto para birimleri ve kaybettikleri değer şu şekilde:

  • Bitcoin (BTC): %6
  • Ethereum (ETH): %8
  • XRP: %10
  • Litecoin (LTC): %8.98
  • Bitcoin Cash (BCH): %8
  • Chainlink (LINK): %8.82
  • Cardano (ADA): %10.76
  • Stellar (XLM): %9.56
  • SushiSwap (SUSHI): %13.55
  • Uniswap (UNI): %11.49

Analistler Ne Diyor?

Bitcoin ve altcoin’lerde bugün sabaha karşı milyarlarca dolar değerinde ciddi bir düşüş yaşandı. Bu durum kripto para topluluğundaki birçok kişiyi korkuturken, bazı analistlerin de beklenen “düzeltme” geliyor yorumlarını yapmasını sağladı.

Yerli kripto para yorumcularından Cihat Öztürk, Ethereum’daki düşüşü değerlendirdi. Öztürk’e göre 550 dolarlık desteğin takibi oldukça önemki. Eğer bu seviyeden aşağı yönlü bir kırılma yaşanırsa ETH 500 dolara kadar gerileyebilir.

Cihat Öztürk ayrıca XRP için de açıklama yaptı. Öztürk, XRP’de simetrik üçgen formasyonunun aşağı yönlü kırıldığını dile getirdi. Analist, şunları söyledi:

“XRP’de simetrik üçgen formasyonu aşağı yönlü kırıldı. Bundan sonraki süreçtei 0.46 dolar seviyesi gündemde olacaktır. Eğer 0.46 dolar daha ileri süreçte aşağı yönlü kırılırsa, 0.28 dolar seviyesi gündeme gelebilir.”

Popüler analist Ivan on Tech ise Bitcoin’in ayıların hakimiyetiyle beraber 17.100 dolara kadar gerileyebileceğini ifade etti.

https://twitter.com/IvanOnTech/status/1336561230312562688?s=20

Analist Altcoin Sharpe ise BTC’de işlerin biraz sallantıda olduğunu dile getirdi. Analist, şu ifadeleri kullandı: “İşler biraz sallantılı görünüyor. Bunun 18.8k civarında kırılma noktasına geri döndüğünü görebiliyordum.”

Bir başka analist Lomah ise, BTC’nin hala düşüş yaşayabileceğini ama uzun vadede yükseliş beklediğini söyledi.

Bitcoin’de Düzeltme Devam Edecek

Popüler analist Crypto Michael ise birkaç haftadan bu yana BTC’de düzeltme bekleyen isimlerden. Analiste göre yaşan bu düşüş bir düzeltme ve devam edecek. Crypto Michael, şu ifadeleri kullandı:

“Üçüncü destek ve arıza testi. Seviyeleri birden çok kez test etmek, seviyeyi güçlendirmez. Düşüş trendi devam edecek mi? Sanırım, 18.500-18.700 dolar geri alınmadıkça, düzeltmeye devam edeceğimizi düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner