Yükleniyor...

Kripto paralar ayının pençesinde boğayı bekliyor

Bitcoin ve Ethereum aylardır bir renge içerisinde gidip geliyor ancak artık yolun sonuna yaklaşıyor.

ayi ve boğa

Bitcoin ve Ethereum aylardır bir renge içerisinde gidip geliyor ancak artık yolun sonuna yaklaşıyor. Bununla birlikte Bitcoin Volatilite grafiği de tüm zamanların en düşük seviyelerinde dolaşıyor bu detayı da göze alırsak yakında büyük volatil hareketler beklediğimizi varsayabiliriz.

1 111

İlk olarak ETH/USD grafiğini günlük olarak göz önüne alırsak, 22 Kasım’da başlayıp; günümüze kadar devam eden bir yükseliş trendini görüyoruz. Şu anlık ETH/USD grafiği oldukça nötr olduğu için net bir yön belirleyebilmemiz için akümülasyon seviyesine dikkat etmeliyiz. Akümülasyon çizgisinden (1850-1780) hangi yöne çıkarsa önümüzdeki zamanlarda da market o yönlü hareket edecektir. Eğer 1780 desteği kaybedilirse ETH/USD tarafının uzun bir süre negatif kalacağını düşünüyorum ve tabii bununla birlikte tüm kripto paralar negatif olarak takip edecektir.

2d8a3dde

ETH/USD grafiğine haftalık olarak Ichimoku yardımı ile bakınca da destek üzerinde olduğunu ve buradan tepki alabilirse 2218 seviyesine kadar yükselebileceğini görüyoruz. Şu an dikkat etmemiz gereken tek şey akümülasyon seviyesidir. 1780 kaybedilirse 1550 seviyelerine kadar bir düşüş görebiliriz ancak eğer 1850 direnci kazanılırsa 1950 seviyesini hedefler ve orayı da kazanırsa 2210 seviyesini hedefleyebilir.

2090df67

BTC/USD tarafında ise günlük ve haftalık destek 28.2 olarak karşımıza çıkıyor, bu sadece trend desteği değil aynı zamanda haftalık kijun-tenkan ve günlük kuma desteğidir. Bitcoin tarafında haftalık destek gerçekten güçlü duruyor ve buradan güçlü bir tepki alırsa 31.8k seviyelerini tekrar test etmesi bir ihtimal dahilinde ancak tepki alamaz ve 28.2 seviyesini kaybeder ise bu tarafta da uzun süreli bir negatiflik bekliyor olacağım. İlk olarak 25.7 seviyelerini test edebilir ancak 28.2 desteğinin gerçekten güçlü durduğunu tekrar belirteyim.

Okuduğunuz için teşekkürler, bol kazançlar dilerim!


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x