Yükleniyor...

Kripto Piyasa Değeri Yeniden 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin yükseliş göstermesiyle kripto piyasa değeri tekrar 1 trilyon doları aştı.

Kripto Piyasa Degeri Yeniden 1 Trilyon Dolarin Uzerine Cikti

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin yükseliş göstermesiyle kripto piyasa değeri tekrar 1 trilyon doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra’nın çöküşüyle birlikte düşüş gösteren kripto piyasası, Fed’in sıkı faiz politikası ve global ekonomik sorunlar gibi nedenlerle yukarı yönlü grafik çizmekte zorlanıyor. Bu ayın başlangıcında 1 trilyon doların altına düşen kripto piyasa değeri artışa geçti.

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Üzerinde

rusya kripto para 1

Başlıca kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), piyasayı yukarı çekerken başrolde yer aldılar. BTC son bir saat içerisinde yüzde 0,4 büyürken, hafta içerisinde yüzde 10’a yakın bir artış gösterdi. ETH ise bu hafta gösterdiği yüzde 13,5’lik bir artışla toplam piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkmasına katkıda bulundu.

MicroStrategy‘nin BTC satın almak için 500 milyon dolar toplamak amacıyla bazı hisselerini satmayı planladığı haberi gelmesiyle Bitcoin’in fiyatı, iki haftanın en yüksek seviyesi 21.6 bin dolara ulaştı.

Ethereum Merge tarihi yaklaştıkça ETH fiyatı oynaklık gösteriyor. Türkiye’nin en çok ilgi gösterdiği kripto para birimlerinden Ethereum, 24 saat içerisinde 2,8’lik büyüme gösterdi. Haftaya 1.500 dolar seviyesinde başlayan ETH fiyatı, yüzde 13,5’lik bir artış göstererek 1.800 dolara çok yaklaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x