Yükleniyor...

Kripto Platformu Amber Group, 200 Milyon Dolar Yatırımla 3 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Kripto platformu Amber Group, Temasek liderliğinde 200 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

kripto platformu amber group 200 milyon dolar yatirimla 3 milyar dolar degerlemeye ulasti 6

Kripto platformu Amber Group, Temasek liderliğinde 200 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı. 

Amber Group, Singapur merkezli fon Temasek liderliğindeki bir turda 200 milyon dolar topladı. Amber’in CEO’su Michael Wu, toplanan fonun Avrupa ve Amerika’daki işe alımları hızlandırmak ve bu bölgelerdeki kurumsal talebi karşılamaya yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi. Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Herkes için sürdürülebilir bir gelecek inşa etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, bakış açımızı genişleme ve stratejik satın almaların ötesine çevireceğiz.”

Tura diğer katılanlar arasında Sequoia China, Pantera Capital, Tiger Global Management, True Arrow Partners ve Coinbase Ventures gibi önde gelen yatırımcılar da yer aldı. Amber, bugüne kadar aldığı yatırımı 328 milyon dolara çıkarırken; değerlemesi ise 3 milyar doları buldu. 

2017’de kurulmuş bir kripto şirketi olan Amber, kullanıcılara likidite, piyasa yapılıcılığı hizmetleri, yapılandırılmış ürünler ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Yönetimi altında 5 milyar dolardan fazla varlığı bulunan şirketin dünya çağınca 1.000’den fazla kurumsal müşterisi bulunuyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x