Yükleniyor...

Kripto Yatırım Firması Midas’tan Veda

Kripto yatırım firması Midas Investments, kayıpların ardından platformu kapatacağını duyurdu.

Kripto Yatirim Firmasi Midastan Veda

Kripto yatırım firması Midas Investments, kayıpların ardından platformu kapatacağını duyurdu.

FTX’in iflas etmesi, yayılma etkisinin artmasıyla birçok şirketi etkiledi. Milyarlarca doların yok olduğu çöküşte, bağlı şirketler de zarar etti. İflaslar ve sıkışan varlıklar ardı ardına gündeme gelmeye başladı. Özellikle, FTX ile iş birliği olan şirketler milyonlarca dolarlık zararlarını bildirmeye başladı. Bunlardan birisi de yatırım firması Midas oldu. Şirket kayıplar yaşadıktan sonra kapanma kararı aldı.

Kripto Yatırım Firması Midas Platformunu Kapatıyor

Celsius ve FTX’in çöküşü Midas’ın yönetimindeki varlıkların yüzde 60’ından fazlasının buharlaşmasına ön ayak oldu. Şirketin CEO’su Iakov “Trevor” Levin‘in bir blog yazısına göre, DeFi getirilerine odaklanan bir yatırım firması olan Midas Investments, 2022’de yaşanan önemli kayıpların ardından platformunu kapatıyor.

Levin, geçtiğimiz ilkbaharda Midas DeFi portföyünün 50 milyon dolar veya 250 milyon dolarlık yönetim altındaki varlığının (AUM) yüzde 20’sini kaybettiğini ve Celsius ve FTX’in çöküşünden sonra platformunun AUM’nin yüzde 60’ından fazlasının geri çekildiğini yazdı.

midas investments

Salı gününden itibaren Midas, uyarılar ve bakiye ayarlamaları yaparken bir süre için para yatırma ve takas işlemlerinin yanı sıra para çekme işlemlerini de devre dışı bıraktı. Hedefi, Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’lerde tutulan kullanıcı bakiyelerinden yüzde 55 kesinti yapmak ve yeni projesinin token’ları ile takas edilebilen MIDAS token’ları ile telafi etmek.

Likidite sorununa ve mevcut CeFi piyasa koşullarına dayanarak, platformu kapatma kararı aldıklarını belirten Levin şunları söyledi:

“Merkeziyetsiz finans (CeDeFi) vizyonumuzla uyumlu yeni bir projeye odaklanıyoruz. Yeni projenin amacı, rakip protokolleri likidite ile birleştirerek ve birkaç DeFi ve CeFi kitlesine basitleştirilmiş bir getiri sunarak bir kazan-kazan durumu yaratmak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner