Yükleniyor...

Argo Blockchain, Sihirli Bir El ile Hayatta Kalmayı Başardı

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Teksas'ta bulunan Helios madencilik tesisini 65 milyon dolara Galaxy Digital'e satacak.

Argo Blockchain Sihirli Bir El ile Hayatta Kalmayi Basardi

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Teksas‘ta bulunan Helios madencilik tesisini 65 milyon dolara Galaxy Digital‘e satacak.

Kripto para piyasasında yaşanan zorlu süreçler, kripto kuruluşlarını olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Yılın sonlarına gelindiğinde, kripto kışının henüz bitmediği gözlemlendi. Bu süreçlerden etkilenen kuruluşların arasında, Bitcoin madencileri de yer aldı. Birçok Bitcoin madencisi, kazançların düşmesi ve likidite problemleri nedeniyle iflasın eşiğine geldi. Argo Blockchain, zorlu süreçlerin etkisinde olduğunu ve iflas başvurusunda bulunabileceğini belirtmişti. Ancak Galaxy Digital, Argo‘dan Helios tesisini satın alarak kurtarıcı bir rol üstlendi.

İflasın Eşiğindeki Argo Blockchain, Galaxy Digital ile Satış Anlaşması Yaptı

FTX olaylarının ardından iflasın eşiğine gelen Bitcoin madencisi Argo Blockchain, Galaxy Digital ile anlaşmaya vardı. Bitcoin madencisi, üretim tesisini Galaxy Digital‘e satarak likidite ihtiyacını karşılayacak.

Bu satışın ardından Argo, iflas koruması başvurmaktan kaçınabilecek. Ayrıca yeniden yapılanma imkanı bulacak Bitcoin madencisi, 35 milyon dolarlık bir kredi kullanabilecek.

Argo CEO’su Peter Wall, “Son birkaç aydır ayı piyasasında madenciliğe devam etmenin, borç yükümüzü azaltmanın ve Teksas’taki benzersiz elektrik şebekesine erişimi sürdürmenin bir yolunu arıyorduk” dedi. Wall, Galaxy Digital ile yapılan bu anlaşmanın hedeflerini gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Ayrıca CEO, bu anlaşmanın başka bir gün daha savaşmak için yeni bir şans verdiğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner