Yükleniyor...

Aave Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin'lerden biri olan AAVE'yi de vurdu.

Aave Protokolu Aave DAOdan Para Istedi

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin’lerden biri olan AAVE’yi de vurdu. AAVE, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 2,1 değer kazandı.

AAVE, şu sıralar 56,6 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 631 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Aave Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Aave (AAVE) kripto para birimi 2017 yılında Etheruem Blockchain ağının temelini oluşturan ERC-20 üzerine yazılmış açık kaynaklı bir projedir. AAVE, önceden LEND token’ları olarak piyasaya sürülmüş, 2020 Ekim ayında ise 100 LEND sahibine 1 AAVE vererek token ismini değiştirmiştir.

AAVE fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

aave1
AAVE’nin günlük grafiği

AAVE’nin anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. AAVE, şu anda 53 dolar desteğinden tepki almış ve o bölgeden itibaren yükselen bir trend içerisinde. AAVE tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 61 dolar bandına çıkartabilir.

aave 1
AAVE’nin yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında AAVE için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi AAVE’nin fiyatına da olumsuz yansıyor.

AAVE için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 60,24 dolar iken minimum değer ise 53,5 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 80,5 dolar iken maksimum 99,4 dolar. 2024’e baktığımızda 116,7 dolar ile 142 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. AAVE, ATH’sine ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise tahminler bize 2028 yılını işaret ediyor. 2030’da AAVE’nin tahmin edilen minimum değeri 1,058 dolar iken maksimum değeri ise 1,306 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak AAVE’nin en yüksek biçilen değerinin 1,830 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner