Yükleniyor...

Kriptoda Hopium Nedir?

Kriptoda Hopium, bir ilaç olan "umut" ve "Opium" kelimelerini birleştirir.

kriptoda hopium

Kriptoda Hopium, bir ilaç olan “umut” ve “Opium” kelimelerini birleştirir. Çevrimiçi topluluklar arasında kullanılan “Hopium”, kör umut veya iyimserlikle alay etmek için kullanılan bir internet argo terimidir. Hopium, bazen insanın umuda ihtiyaç duyduğunda aldığı hayali bir ilacı tanımlayabilir.

Hopium Nedir?

Kriptoda Hopium, yatırımlarında yanlış, yersiz umutlar besleyen bir yatırımcıyı tanımlar. Örneğin Hopium, ölü bir coin’in hala potansiyeli olduğuna ve başarılı olacağına inanan bir yatırımcıyı tanımlar. Terim, yatırımcının inkarla kör olduğunu öne sürer. Ayrıca, gerçekçi olmayan umutları olan bireylerle alay etmek için kullanıldığından olumsuz bir çağrışım taşır. Bazen bu terim kendilerini alaycı bir şekilde tanımlamak için kullanılır.

Hopium terimi aynı zamanda bir yatırımcının acı gerçeklerle “başa çıkamayacağı” bir durumda kullanılan “Copium” ile de ilişkilidir. Her iki terim de kullanımlarında benzerlikler paylaşsa da farklı bağlamlarda kullanıldıkları için ilişkili değildirler.

Hopium asılsız umudu anlatmak için kullanılırken, Copium ise olumsuz bir durumla başa çıkmak için kullanılan başa çıkma mekanizmalarını ifade eder.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner