Yükleniyor...

KuCoin, Twitter Hesabının Hack’lendiğini Doğruladı

KuCoin, Twitter hesabının 45 dakikalığına hack'lendiğini ve birçok kullanıcısının dolandırıldığını doğruladı.

KuCoin borsasi

KuCoin, Twitter hesabının 45 dakikalığına hack’lendiğini ve birçok kullanıcısının dolandırıldığını doğruladı.

Birçok kripto projesi, hack’lerle ve kimlik hırsızlıklarıyla mücadele ediyor. Son dönemlerde giderek artan bu arka kapı olayları, kripto para birimlerinin artan benimsenmesinden faydalanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son hack olayı KuCoin üzerinde gerçekleşti. KuCoin’in sosyal medya hesabı yaklaşık 45 dakikalığına hack’erların eline geçti. Bu hesaptan link paylaşan hacker’lar, birçok KuCoin kullanıcısını dolandırdı. Olayları kabul eden borsa, kullanıcıların kayıplarını karşılayacağını belirtti.

KuCoin, Kullanıcılarına Geri Ödeme Yapacak

Kripto para borsası KuCoin, düzenleyici süreçler ile mücadele ederken bir hack olayıyla gündeme geldi.

Anonim hack’erlar, KuCoin’in Twitter hesabını ele geçirerek kimlik hırsızlığına başladılar. Hesaptan paylaşılan linkler, borsadan gelmiş gibi görüldüğü için oldukça sık tıklandı. Birçok borsa kullanıcısı, bu linkler üzerinden varlıklarını kaybettiler.

Sabahın erken saatlerinde Twitter üzerinden paylaşım yapan KuCoin, yalnızca Twitter hesabının hack’lendiğini ve hesabı geri aldıklarını duyurdu. Ayrıca borsa, birçok kullanıcısının kimlik avı dolandırıcılığından dolayı ciddi zararlar ettiğini kabul etti. Ayrıca KuCoin, sahte faaliyetler ile dolandırılan kullanıcılarının kayıplarını telafi edeceğini aktardı.

Borsa, hack olayının arkasında olduğundan şüphelendiği 22 işlemi tespit etti. Bu işlemlerdeki hesapların toplan 22.628 USDT’ye sahip olduğu ve kullanıcı varlıklarının aktarıldığı yer olarak ortaya çıktığı açıklandı.

Tüm bu işlemleri şeffaf bir şekilde yürüten KuCoin, soruşturma ve araştırma süreçlerinin devam ettiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x