Yükleniyor...

Latin Amerikalı Tüketicilerin %50’si Kripto Para Deneyimine Sahip

Dijital ödeme devi Mastercard tarafından yapılan son ankete göre, Latin Amerikalı tüketicilerin %51'i kripto varlıklarla en az bir işlem gerçekleştirdi ve %33'ten fazlası günlük satın alma işlemleri için stablecoin kullandı.

mastercard

Dijital ödeme devi Mastercard tarafından yapılan son ankete göre, Latin Amerikalı tüketicilerin %51’i kripto varlıklarla en az bir işlem gerçekleştirdi ve %33’ten fazlası günlük satın alma işlemleri için stablecoin kullandı.

“Yeni Ödemeler Endeksi 2022” başlıklı çalışma, kripto para birimleri, DeFi çözümleri, blockchain ve NFT’ler gibi finansal yeniliklere odaklanıyor ve ortaya çıkan ödeme yöntemleriyle ilgili tüketici davranışlarını değerlendirmeyi amaçlıyor.

Ankete göre, Latin Amerika’da Latin tüketicilerin %54’ü bir yatırım olarak dijital varlıkların performansı konusunda iyimser. Bu arada Latinlerin üçte ikisi, günlük operasyonları için hem kripto hem de geleneksel ödeme yöntemlerini içeren karma bir ödeme seçeneği istiyor.

Ayrıca Latinler, kripto para birimleriyle ilişkili finansal ürünler tarafından aktif olarak yönlendirildi. %82’si “finansal kurumlarda kripto para birimi ile ilgili işlevlere sahip olmak” istediklerini söyledi. Ayrıca, bölgedeki tüketicilerin çoğu, kripto ödemeleri ve yatırımları söz konusu olduğunda “güvenilir kuruluşlar” ile çalışırken daha rahat hissediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner