Yükleniyor...

LBank Nedir, Ne İşe Yarar?

LBank, Ulusal Vadeli İşlemler Birliği, Avustralya ve Kanada'daki para hizmetleri işletmelerinden lisans alan, bir kripto para alım satım platformudur.

LBank Nedir

LBank, Ulusal Vadeli İşlemler Birliği, Avustralya ve Kanada’daki para hizmetleri işletmelerinden lisans alan, bir kripto para alım satım platformudur.

LBank Nedir, Ne İşe Yarar?

Ledger Bank Exchange ya da LBank Exchange, 2015 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Kripto para borsaları, Bitcoin ile başlayan kripto para ekosisteminde, yatırımcıların ticaret yapmalarını sağlayan platformlardır. Çeşitli kripto para birimlerinin oluşması ile, güvenle alım satım yapılabilecek borsalar da ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Her ülkeden farklı yatırımcılar, kripto para borsalarında yer almaktadır. Çeşitli kripto para alım satımının gerçekleştiği platformlarda yatırımcıların öncelikle dikkat ettiği unsurlar bulunmaktadır. Bunlara; işlem hacmi büyüklüğü ve kişisel verilerin güvenliği örnek verilebilir.

LBank de, önde gelen kripto para borsalarından biridir. Blockchain teknolojisi ile, yalnızca bir alım satım platformu değil, aynı zamanda uluslararası piyasaya uzanan bir köprü olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca LBank, Avustralya ve Kanada gibi birçok ülkenin dijital varlık hizmet sağlayıcılarından uygunluk lisansı almıştır. 50’den fazla ülkeye ve 5 milyonun üzerinde yatırımcıya güvenli dijital varlık hizmetleri sunmaktadır. LBank , yatırımcılara en güvenli, sorunsuz ve etkili alım satım hizmetleri için tasarlanmıştır. Mevcut durumda, kripto varlık alım satımı, türev hizmetleri, grid stratejisi ve DeFi madenciliği hizmetlerini desteklemektedir.

LBank Exchange Nasıl Çalışır?

LBank, Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. Platformun sahibi ve işletmecisi Superchains Network Technology Co. Ltd.’dir. LBank, 90’dan fazla kripto para birimini listelemekte ve 180’den fazla işlem çiftine sahiptir. Yeni başlayanlar için de uygun bir kripto para borsasıdır. Hızlı hesap oluşturma, mobil uygulama ve eğitim kaynakları gibi çözümleri mevcuttur. Ayrıca, deneyimli yatırımcılar için de ticaret gösterleri ve API’ler gibi gelişmiş ticaret araçları da sunmaktadır. Bunun yanı sıra, fonların güvende tutulması için sıcak ve soğuk depolama cüzdanları sağlamaktadır.

Güvenliğe oldukça önem veren LBank, kullanıcıların oturum açarken iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamasına da olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra minimum işlem ücretleri sunan LBank, para çekme ücretlerinde de dikkatleri üzerine çekmektedir. Güvenliğe oldukça önem veren LBank, herhangi bir büyük güvenlik ihlali olmadan 5 yıldan fazladır hayatta kalan bir platformdur. LBank, web tabanlı bir ticaret platformu sağlamaktadır. Sezgisel bir arayüz ile kullanıcılar için basit bir deneyim sunmaktadır. Kullanıcılar için en iyi ticaret fırsatlarını sağlamak için teknik analiz göstergelerini kullanmaktadır. Bu göstergelere örnek olarak CCI, RSI, KDJ ve MACD verilebilir. Bu tür çözümlerden yararlanarak performansını artırmayı amaçlamaktadır. Kullanıcıların paltformda bir hesap oluşturduktan sonra, yalnızca para yatırmaları gerekir. Kripto para birimleri alım satımı için araçlar kullanılabilmektedir.

LBank ozellikleri

LBank Özellikleri

 • LBank, çoklu cihaz uyumluluğuna sahiptir. Kullanıcılar, kaliteli ticaret hizmetleri için hem masaüstü bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan erişebilir.
 • Web sitesini destekleyen SSL ve 2FA ile LBank, herkes için güvenli bir platformdur. Ayrıca, kullanıcıların varlıklarını güvence altına almak için soğuk ve sıcak depolama cüzdanlarını kullanır.
 • LBank, kullanıcıların birçok popüler dijital para birimini minimum fiyatlarla alıp satmalarına olanak tanır.
 • Yeni başlayanlar için eğitim kaynakları mevcuttur. Mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz bir şekilde başlamak için gereken bilgileri sağlar.
 • Spot, Quantitative, Finance ve Futures cüzdanı gibi seçenekler de tecrübeli yatırımcılar için mevcuttur. Ayrıca, müşteriler Grid, Vadeli İşlemler ve Spot Emirleri kullanabilirler.
 • Müşteriler ayrıca, istedikleri zaman kazanç fırsatları için ticaret API’lerine erişebilmektedir.

Avantajları

 • Kullanımı ve anlaşılması kolay bir platformdur.
 • Düşük işlem ücretleri mavcuttur. Para çekme işlemi ücretsizdir.
 • Mobil uygulaması mevcuttur.
 • Gelişmiş ticaret araçlarına sahiptir.
 • Hesap oluşturma işlemi oldukça hızlıdır.
 • Eğitim kaynakları ile yeni başlayan yatırımcılara ek hizmet sağlanır.
 • 2FA ve soğuk-sıcak depolama cüzdanlarına sahiptir.
 • 90’dan fazla kripto para birimini destekler.
 • Likidite bakımından yeterlidir.

Dezavantajları

 • Bazı ülkelerin erişimi sınırlıdır.
 • Müşteri desteği bazı durumlarda yavaş kalabilir.
 • İngilizce konuşan ülkeler için sınırlıdır.
 • Ödeme yöntemleri sınırlıdır. Fiat para birimi uyumluluğu, marj ticareti ve ödeme yöntemlerinde yoksundur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner