Yükleniyor...

Leon Li, Huobi Hisselerini 3 Milyar Dolara Satmak İstiyor

Huobi Group'un kurucusu Leon Li, kripto borsasındaki hissesini 3 milyar dolara satmak için bir grup yatırımcıyla görüşüyor.

leon li huobi hissesinin yuzde 60ini satmak istiyor

Huobi Group‘un kurucusu Leon Li, kripto borsasındaki hissesini 3 milyar dolara satmak için bir grup yatırımcıyla görüşüyor.

Çinli kripto para patronu Leon Li, neredeyse on yıl önce kurduğu şirketinin yaklaşık yüzde 60’ını satmak için bir dizi alıcıyla toplantı yaptı. Tron‘un kurucusu Justin Sun ve kripto milyarderi Sam Bankman-Fried’ın FTX’i, Huobi ile bir hisse devri için ilk görüşenler arasında. Ayrıca görüşmeleri yapan taraflar özel bilgileri tartışırken, isimsiz kalmak istediklerini belirttiler.

Leon Li’nin Houbi Hisse Kararı Önceden Biliniyordu

Söylentilere göre, ZhenFund ve Sequoia China da dahil olmak üzere mevcut destekçiler, Leon Li’nin bu kararı Temmuz’daki hissedarlar toplantısında açıkladığını belirtiyor. Bir kişi görüşmelerin bu ay sonuna kadar tamamlanabileceğini söyledi. Li, hisselerine 2 ila 3 milyar dolar arası bir değer biçiyor. Bu da satışın 1 milyar doları aşabileceğini gösteriyor.

Huobi sözcüsü, Li’nin hisse satışı hakkında birkaç uluslararası kurumla ilişki kurduğunu ancak isimleri açıklamayacağını söyledi. Sözcü açıklamasında şöyle dedi:

Yeni hissedarların daha güçlü ve becerikli olacağını ayrıca Huobi markasına değer vereceklerini umuyoruz. Huobi’nin büyümesini sağlamak için daha fazla sermaye ve enerji yatırımı yapacaklarını umuyoruz.

FTX sözcüleri açıklama yapmazken Justin Sun ise bir mesajla Li ile satış hakkında görüşmediklerini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner