Yükleniyor...

Libra’yı Beklerken: Walmart’ın Kripto Parası Düzenleyicilerden Onay Alabilir!

Perakende devi Walmart, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor.

Walmart Coin

Perakende devi Walmart, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor. Analiz firması Cowen, perakende devinin yakın zaman önce ortaya çıkan Walmart Coin’i için düzenleyicilerin Facebook’un kripto parası Libra’ya kıyasla daha az engel çıkartacaklarını ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in paylaştığı Cowen’in son raporunda ilginç bir tahminde bulunuluyor. Cowen, Walmart Coin’i bankaların ve düzenleyicilerin daha sıcak karşılayacağını öngörüyor. Bu öngörü son derece ilginç çünkü Walmart Coin’in Libra ile birçok ortak noktası bulunuyor.

Cowen’in analistlerinden Jaret Seiberg’e göre, ABD Kongresi’ndeki Demokrat Parti banka kullanmayan insanları küresel finans sistemine dahil etmenin yollarını arıyor. Bu konuda Walmart anahtar bir fırsat olabilir. Walmart’ın müşterilerine seslenen Seiberg, Walmart Coin’in Libra’nın küresel erişimini asla yakalayamayacağının altını çizdi ve Facebook’un uzun bir yol katettiğini vurguladı.

Seiberg ayrıca Walmart Coin’in yeniden doldurulabilen bir hediye kartı gibi olacağını söyledi. Walmart mağazalarında müşterilere nakit karşılığı satılabilecek. Ona göre düzenleyiciler herhangi bir engel çıkarmayacaklar çünkü ABD Kongresi’nden olumsuz bir duyum gelmiş değil.

Doğrudan olmasa da dolaylı olarak ABD tarafından desteklendiği düşünülen Walmart Coin’e küresel finans sistemini tehdit ettiği söylenen Libra’ya kıyasla daha olumlu yaklaşılmasının birçok nedeni var. Örneğin coin’in yaşı tutmayan gençlerin alkol veya sigara almasının önüne geçeceği ifade ediliyor.

Tüm bunlarla birlikte Walmart, kripto parasını çıkarmak için aceleci davranmıyor. Şirketin bir sözcüsü geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu ve kripto parayı çıkarmak için acelelerinin olmadığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x