Yükleniyor...

Lido Finance (LDO) Neden Yükseliyor?

Merkeziyetsiz finans protokolü Lido Finance (LDO), önümüzdeki ay gelecek merge öncesi son testten sonra çift haneli yükseliş kaydetti.

lido neden yukseliyor

Merkeziyetsiz finans protokolü Lido Finance (LDO), önümüzdeki ay gelecek merge öncesi son testten sonra çift haneli yükseliş kaydetti.

Lido Finance’in yerel tokeni LDO, son 24 saat içinde yüzde 13’lük yükseliş gösterdi. CoinGecko verilerine göre LDO, 1.5 trilyon dolarlık piyasa hacmiyle en değerli 46. kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. LDO, şu anda 2,85 dolardan işlem görüyor.

ldo

Lido Finance (LDO) Neden Yükseldi?

Lido Finance (LDO) neden yükseldi?” dediğimizde, yükselişin başlıca nedenlerinden birinin Perşembe sabahı gerçekleştirilen son merge testlerinin başarıyla tamamlanması olduğunu görüyoruz. Goreli Merge’ü, 19 Eylül’de beklenen Merge’ten önce son test olmasıyla büyük önem taşıyor.

Merge ile birlikte Ethereum (ETH), Proof of Work mekanizmasından Proof of Stake’e geçecek. Ağın verimliliğinin artmasının yanı sıra Merge’ün Ethereum ağının işlem sayısının artması ve ağı daha güvenli kılması hedefleniyor. Tabi yine de dezavantajlar barındırıyor. Bunlardan biri ağ doğrulayıcısı olmak isteyen kullanıcıların sisteme 32 ETH kilitlemesi. Bu da 60 bin doların üzerinde bir meblağ demek. Bu meblağdan kurtulmak için Lido kullanıcılarına geçici bir çözüm sundu. Lido, Ethereum ağına bu büyük meblağı yatırmak yerine kullanıcılarına platformda stake edilen herhangi bir miktarda gelir getirisine izin veriyor. Şu anda Lido’daki bu getiri oranı yüzde 3,9 .

Lido Finance’deki toplam kilitli varlık sayısı 8,28 milyar dolar bandında. Dune Analytics’e göre Lido’nun 4.14 milyondan fazla Ethereum stake eden yaklaşık 48.881 yatırımcısı var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner