Yükleniyor...

BlackRock, Özel Bitcoin Fonunu Duyurdu

Yatırım şirketi BlackRock, doğrudan Bitcoin (BTC) odaklı fonu sunmaya başlayacağını açıkladı.

BlackRock Ozel Bitcoin Fonunu Duyurdu

Yatırım şirketi BlackRock, doğrudan Bitcoin (BTC) odaklı fonu sunmaya başlayacağını açıkladı. Fon, doğrudan Bitcoin (BTC) bazlı ilk fon olacak ve ABD’li müşterilere hizmet verecek.

BlacRock’un ABD’li kurumsal müşterilerini hedefleyen ve onların spot Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayan özel fon, şirketin resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Yapılan duyuruda şirket, yoğun ilgi gördüklerinin altını çizdi.

BlackRock Özel Bitcoin Fonu için Heyecanlı

10 trilyon dolardan fazla varlık yöneten BlackRock, yeni bir adım attı. Bitcoin’e odaklanan özel fonunu duyuran şirket, yaptığı açıklamada Bitcoin’in piyasa hacminin yüzde 50’sinden fazlasını elinde tuttuğunun altını çizdi. Aslında bu da şirketin neden Bitcoin’e özel bir fon çıkardığının bir yanıtı niteliğinde.

BlackRock yaptığı açıklamada konuya dair şöyle dedi:

Dijital varlık pazarındaki keskin düşüşe rağmen, bazı kurumsal müşterilerden teknolojimizi ve ürün yeteneklerimizi kullanarak bu varlıkları nasıl verimli aynı zamanda uygun maliyetli bir şekilde erişebileceğimiz konusunda hala büyük ilgi görüyoruz. Bitcoin en eski, en büyük ve en likit kripto varlıktır ve şu anda kripto varlık alanındaki müşterilerimizin birincil ilgi konusudur. Stablecoinler hariç, Bitcoin piyasa hacminin yüzde 50’sine yakınını elinde tutuyor. BlackRock, dijital varlıkların ve bunlarla ilişkili ekosistemlerin, müşterilerimize ve sermaye piyasalarına daha geniş anlamda fayda sağlama potansiyelini gördüğümüz dört alanda çalışmalar yürütüyor: izinli blok zincirleri, stable coinler, kripto varlıklar ve tokenizasyon.

BlackRock ve Coinbase İşbirliği

BlackRock ve kripto para borsası Coinbase 4 Ağustos’ta ile kurumsal yatırımcıları için kripto varlıklar için erişim adına işbirliği yapacağını duyurmuştu. Bu haberden tam bir hafta sonra bugün ise Bitcoin fonu açıklaması BlackRock cephesinden gelmiş oldu. Yaklaşık 9 trilyon dolarlık fon yöneten BlackRock, Coinbase Prime‘ı kullanacak.

Bu haber, BlackRock CEO’su Larry Fink’in dijital varlıklar için çok az talep görüldüğünü söylemesinden sadece bir yıl sonra geldi. Kurumsal yatırımcı tarafında kripto varlıklarının ilgi görmesi piyasa açısından olumlu bir durum. 2021’de yaşadığımız boğa rallisinde kurumsal yatırımcıların fon gücü ve kriptoya ilgisi piyasaya güzel bir dönem yaşatmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner