Yükleniyor...

Binance Labs, Ankr’a Stratejik Yatırım Yapacağını Açıkladı

Binance'in risk sermayesi kolu Binance Labs, Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr'a stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı.

binance labs ankra stratejik yatirim yapacagini acikladi 1

Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr‘a stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı.

Bu yatırım, Ankr’ın uzaktan prosedür çağrısı (DPC) hizmeti üzerindeki çalışmalarını hızlandırması ve Web3 geliştirici paketini oluşturması için kullanılacak. Ankr daha önce BNB ve BNB Liquid Stake’e açık kaynaklı katkı sağlamıştı. Ayrıca BNB Chain’in çekirdek altyapısının oluşturulmasında da katkıda bulunmuştu. Tüm bunlara ek olarak, Ankr, Erigon ve Arşiv Düğümü yükseltmelerinin yanı sıra en son BNB Uygulama Yan Zinciri (BAS) ölçeklenebilirlik çözümünü hayata geçirerek BNB ekosistemini daha da geliştirdi. Erigon yükseltmesi, BNB Chain’in depolama gereksinimlerini yüzde 75 azaltmasına yardımcı oldu. RPC performansını on kat artırdı ve senkrenizasyon sürecini 100 kat daha hızlı hale getirdi.

Binance Labs, Ankr Yatırımını Duyurdu

Ankr, BNB Chain ekosistemini BNB Liquid Stake’e DeFi birleştirilebilirliğini getirerek de katkı sağlamıştı. Bununa birlikte BNB token sahipleri stake etme, farming ve aynı anda kasalara da katılabilir. Bunun dışında ayrıca hem BNB zincirinde hem de Ethereum bazlı merkezi olmayan borsalarda ödül katmanları kazanmak için yeni stake programlarına katılabilirler.

Binance Labs‘in Ankr‘a yaptığı yatırımla ilgili Ankr’ın kurucu ortağı Ryan Fang da şunları söyledi:

Stratejik bir yatırımcı olarak Binance Labs’e sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. BNB Chain, bugüne kadarki en yüksek miktarda günlük işlem ve aktif kullanıcıya sahip zincir konumunda. BNB Chain’e daha fazla ölçeklendirme, BNB token yardımcı programını geliştirme ve Binance Application Sidechain (BAS) ekosistemini genişletme konularında yardım etmekte kararlıyız. Yalnızca yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir altyapı gerektiren yenilikçi kullanım durumlarını değil, aynı zamanda izin verilen yan zincirlerin oluşturulmasına katkıda bulunabilecek altyapı hizmetlerini de desteklemeyi hedefliyoruz.

Binance Labs Ankra Stratejik Yatirim Yapacagini Acikladi

Ankr’ın geliştirici paketi, Multi-Chain Liquid Staking yazılım geliştirme kiti (SDK), Web3 oyunları SDK ve uygulama zincirlerini servis olarak barındırıyor. Ayrıca Web3 projeleri ve DAppleri de destekliyor. Ankr protokolü şu anda 50 blok zincir ağında ortalama 250 milyar RPC talebine hizmet veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner