Yükleniyor...

Lido Finance’ten Katman 2 Çözümlerine Yeşil Işık

DeFi protokolü Lido Finance, yaptığı açıklamada artık katman 2 çözümlerine de hizmet vereceğini duyurdu.

lido financeten katman 2 cozumlerine yesil isik

DeFi protokolü Lido Finance, yaptığı açıklamada artık katman 2 çözümlerine de hizmet vereceğini duyurdu. Protokol ilk etapta geçişi Arbitrum ve Optimism gibi çözümlere yapacak. Aynı zamanda stETH’nin de bir wrapped versiyonu oluşturulacak.

Lido Finance Katman 2 Çözümlerine de Hizmet Verecek

Lido Finance‘in stETH’si katman 2‘ye de geliyor. Konuyla ilgili açıklamayı resmi blog sayfası üzerinden yapan Lido Finance, yeni adımı şu sözlerle duyurdu: “Ethereum ölçekleniyor ve Lido da aynı şeyi yapıyor. Büyüyen L2 DeFi ekosisteminde stETH’nin genişletilmesinden başlayarak, Lido’nun L2 için genişleme planlarımızı açıklamaktan mutluluk duyuyoruz”

Atılan bu adım Ethereum stake edenler için daha düşük ücretlerle stake yapmak anlamına geliyor. Aynı zamanda getirilerini artırmak için de yeni bir DeFi uygulamaları paketine erişebilecekler.

lido financeten katman 2 cozumlerine yesil isik 2

Başta da söylediğimiz gibi yeni adımla birlikte wstETH de oyuna dahil oluyor. Lido, wstETH için Aztec ve zkSync’e entegre olduklarını açıkladı. Entegrasyonun Argent aracılığıyla yapıldığı da belirtildi.

Katman 2 protokolleri, ana ağ üzerinde ayrı bir blokzincir çalıştırıyor. Böylece işlemlerin gerçekleştirilebileceği ikincil bir çerçeve oluşturuluyor. İşlemler işlendikten sonra ise veriler, blokzincir defterinde depolandığı katman 1’e geri gönderiliyor. Böylece katman 2’ler, ana ağdaki ağ tıkanıklığını azaltmaya destek oluyor.

En bilinen Ethereum katman 2 çözümlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz; Polygon, Optimism, Arbitrum, ve Loopring.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner