Yükleniyor...

Litecoin Fiyat Analizi: LTC/BTC Breakout’a mı Hazırlanıyor?

Litecoin (LTC) fiyatı 27 Haziran 2019’da 0.

LTC Litecoin Fiyat Analizi 1

Litecoin (LTC) fiyatı 27 Haziran 2019’da 0.00941 BTC’nin altına düştü. Bu düşüşten kısa bir süre sonra başlayan yukarı yönlü hareket ile LTC fiyatı 30 Haziran’da 0.0121 BTC seviyesine ulaştı.

Litecoin Fiyatı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

30 Haziran’dan bu yana Litecoin fiyatı sürekli düştü. Peki, bu düşüş ne zaman son bulacak?

Litecoin fiyatı 27 Haziran’da 0.00941 BTC seviyesine ulaştı ve sonrasında yükselse de daha düşük seviyeleri gördü.

Litecoin şu anda aşağıdaki grafikte gösterilen simetrik üçgen formasyonu içinde işlem görüyor.

LTC Litecoin Fiyat Analizi

Analizi yaptığımız sırada Litecoin fiyatı kendini destek çizgisinin üstüne atmayı başarmıştı ve şu anda aşağıdaki grafikte gösterilen kanalın ortasında işlem görüyor.

Teknik göstergeler fiyatın üçgenin direnç çizgisine doğru yükseleceğini gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte RSI’de (Görece Güç Endeksi) son 24 saatte boğa uyumsuzluk formasyonunun oluştuğunu görebilirsiniz. Bu durum, ayıların güç kaybettiği ve boğaların piyasayı tekrar kontrol etmeye hazır olduğunu göstermektedir. Bu formasyon genellikle yükselişe geçileceği, düşüş eğilimin son bulacağını gösterir.

LTC Fiyat Analizi

Bu sapma, fiyatın destek çizgisine dokunmadan önce geldi. Şimdi asıl soru şu, Litecoin fiyatı üçgenin dışına çıkıp çıkmayacağı. Buna cevap vermek için daha uzun vadeli bir zaman aralığına bakmak gerekiyor.

Günlük grafiğe baktığımızda, fiyatın 10 Mart’tan bu yana düşen destek çizgisini takip ettiğini gösteriyor. Fiyat, yukarı doğru harekete geçmeden önce 27 Haziran’da üçüncü kez destek çizgisine dokunduğunu görülüyor.

LTC Fiyatı

Ek olarak, son yukarı yönlü hareket sonrası görülen dip 0.786 fib seviyesi ile çakışıyor. Bu, aynı zamanda ikinci grafikte analizi yapılan kısa vadeli yukarı yönlü hareket için de geçerli bir durum. Her iki durumda da LTC fiyatı yükselmeye başladı.

20 Haziran’da 10 ve 20 günlük MA’lar arasında bir düşüş eğilimi görüldü. 10 günlük MA sert şekilde düşmeye devam etti ve 22 Haziran’daki 200 dönemdeki seviyenin altını gördü.

Litecoin LTC Fiyat Analizi

Litecoin fiyatı o zamandan beri her üç MA’nın altında işlem görüyor.

Son zamanlardaki yukarı yönlü hareket, yeniden düşüşe geçmeden önce 10 günlük MA üzerinde bir breakout gerçekleştiremedi. 11 Haziran’da başlayan düşüşe bakıldığında, fiyattaki geri çekilmenin çok küçük çaplı olduğunu görüyoruz.

LTC Litecoin Breakout

Daha önce bahsedilen yukarı yönlü hareket fiyatı 0.236 fib seviyesinin üzerine çıkardı. Bunu hesaba katarak, fiyatın üçgen dışına çıkması sonrası sırasıyla 0.382 ve 0.5 fib seviyelerindeki 0.0127 ve 0.0137 BTC’ye yükselmesi kuvvetle muhtemel.

Litecoin fiyatı kısa vadeli grafikte simetrik üçgen içinde işlem görüyor ve uzun vadeli grafikte düşen destek çizgisini takip ediyor. Destek çizgisine üçüncü kez dokunduktan sonra yukarı yönlü bir hareket başladı. Bu yukarı yönlü hareketin yukarıda belirtine direnç seviyelerine (0.382 ve 0.5 fib seviyeleri) doğru devam edeceğine inanıyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x